باید سکان‌داری نظام سلامت از دست پزشکان خارج شود/ مستند آرزو رونمایی شد

وزیر سابق بهداشت در مراسم رونمایی از مستند آرزو: ساختار نظام سلامت کشورمان معیوب است، نظرات از کمیسیون بهداشتی بیرون می‌آید که متشکل از پزشکان است، در وزارتخانه توسط پزشکان اجرا و توسط همان‌ها نظارت می‌شود و بعد در صورت خطا، پزشکی قانونی به آن رسیدگی می‌کند. در کل سیستم دست پزشکان است.

دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی اعلام نظر این مرجع تقلید در خصوص مستند “شب‌نامه” را تکذیب کرد

عضو دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه سوال شده که ما می‌توانیم در مورد فسادهای افراد فیلم مستند بسازیم، آقا هم گفته‌اند اگر خلاف قانون نباشد هیچ اشکالی ندارد اظهار داشت: منتهی اینکه گفته‌اند منظور ما از سوال فلان مطلب (کانال و مستند شب‌نامه) بوده درست نیست.

بررسی نقاط قوت و ضعف مستند «شب نامه»

بررسی مستند جنجالی «شب نامه» به دور از هیاهوهای روز شاید آن چیزی باشد که بیننده فیلم احتیاج دارد، که در نشست بررسی در قدس فراهم آمد،لذا باید گفت این مستند در کنار نقاط قوت و ضعفی که دارد، مستندی نیست که بشود به راحتی از کنار آن گذشت.

سازندگان «شب‌نامه»: اسناد بیشتری هم داریم

سید مهدی کرباسی گفت: ممکن است که مدیران شرکت آتیه پرداز بخواهند به دلیل مباحث مطرح شده در مستند از شرکت آنها و فعالیت شائبه برانگیزشان وارد دعوای حقوقی شوند که به نفع‌شان نیست.

بعد از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران این بار مخالفت با اکران مستند #شب_نامه در دانشگاه امیرکبیر

عضو شورای مرکزی بسیج دانشگاه امیرکبیر گفت: برخوردهای دو گانه با برنامه‌های دانشجویی این قضیه را به ذهن متبادر می‌سازد که نفوذ در جزئی‌ترین تصمیم گیری‌ها و ریزترین موارد نیز تاثیر گذاشته است.

«نازیسم» قصه پرغصه توسعه در ایران

داستان «نازیسم» که آقای امیرحسین خلیلی آن را کارگردانی کرده و در مرکز سفیرفیلم تولید شده است اگر چه به ظاهر داستان یک روستاست اما گویا روایتی فراتر از یک روستا دارد. در حقیقت روستای نازی کوچک شده داستان توسعه در کشور ماست. روستای نازی که سال‌ها پیش از نعمت آب فراوان برخوردار بوده است، این روزها با پیدایش یک مزرعه کشاورزی مدرن پیشرفته در کنار خود شاهد خشک شدن چشمه‌هایش و فقر و مهاجرت مردمش بوده است. «صبح نو» به بهانه بررسی این مستند نشستی را با حضور کارگردان این مستند ۱۵ دقیقه‌ای و دو تن از فعالان فرهنگی و پژوهشگران حوزه توسعه برای بررسی وضعیت توسعه در ایران معاصر ترتیب داده است. در این نشست آقای کمیل سوهانی کارگردان و پژوهشگر مستند تحسین شده «مادرکشی» و آقای میثم مهدیار، دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی فرهنگی و مسوول پژوهشکده راهبردی مسائل اجتماعی ایران حضور داشتند.

پرداختن به مشکلات ازدواج دلاوری می‌خواهد

جبار آذین گفت: با وجودی که محور اصلی فیلم در مورد مشکلات جوانان در بحث ازدواج است، اما فیلم به شکل ضعیف به این معضل می‌پردازد. سوژه فیلم سوژه روز جامعه محسوب می‌شود و معمولا پرداختن به این نوع مضامین، دلاوری می‌خواهد.