علی زارعان مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو سیما برنامه‌های تلویزیون را به موجود زنده تشبیه کرد و گفت: هر برنامه‌ تلویزیونی یک موجود زنده است که احتیاج به پویایی، بهسازی و تامین محتوا دارد تا قلبش درست کار کند؛ وقتش رسیده بود که برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» برای رسیدن به یک شاخصه مطلوب مدتی متوقف شود تا بتوانیم از وجود ارزشمند آقای قناد به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی افزود: به اعتقاد من برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» مثل خیلی از برنامه‌های گروه که مدتی متوقف شده بودند، نیاز به بازتعریف دوباره دارد، کاری که توسط مجید قناد در حال انجام است و امیدوارم تا تابستان به ثمر بنشیند و ما شاهد برنامه‌ای با ساختار و ترکیب جدیدتری باشیم.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو ادامه داد: در شرایط موجود، با توجه به استقبال مخاطبان از بعضی برنامه‌های دوست داشتنی گروه، باکس ویژه‌ای برای صبحگاه روزهای جمعه طراحی کردیم؛ این باکس که از ساعت 9:30 دقیقه صبح آغاز می‌شود، شامل پخش برنامه‌های محبوب «شکرستان»، «کلاه قرمزی» و «مسابقه محله» خواهد بود.

زارعان گفت: از جمعه 5 اردیبهشت پس از پخش بهترین انیمیشن‌های روز دنیا که به همت گروه تامین برنامه این شبکه روی آنتن می‌رود، برنامه «شکرستان» و «مسابقه محله» پخش خواهند شد، در ادامه راس ساعت 11 گزیده‌ای از برنامه «کلاه قرمزی» از سال 91 تا امروز تقدیم مخاطبان شبکه دو خواهد شد.

وی افزود: «مسابقه محله» برنامه‌ای آشنا و خاطره انگیز برای خانواده‌های ایرانی است که سری جدید آن را مسعود روشن پژوه در 52 قسمت 10 دقیقه‌ای برای شبکه دو تولید کرده و قرار است از 5 اردیبهشت هر جمعه روی آنتن تلویزیون برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم