Print Friendly
حواشی مستند «من روحانی هستم»

رضا برجی: درگیری مستندسازان با بوروکراسی اخذ مجوز ساخت، با ذات سینمای مستند مغایرت دارد

IMAGE634694913205081038

رضا برجی، مستندساز: درگیری مستندسازان با بوروکراسی اخذ مجوز ساخت، با ذات سینمای مستند مغایرت دارد. کسی که این مسائل را مطرح می‌کند اصلا شناختی از مستند ندارد.

رضا برجی مستندساز با سابقه در گفت وگویی در باره اظهار نظر مقامات ارشاد مبنی بر گرفتن مجوز ساخت برای تولید مستند عنوان کرد: این رویه ودرگیر شدن مستندساز در بوروکراسی اخذ مجوز، آسیب جدی به این ژانر سینمایی وارد می کند. ساختار و فرمت سینمای مستند با سینمای داستانی تفاوت های بنیادین دارد و نمی شود انتظار داشت که یک مستند ساز شهرستانی که می خواهد در باره جنگل مستند بسازد درگیر پروسه طولانی گرفتن پروانه ساخت و مجوز بشود.

این مستند سازضمن اشاره به ناکارایی این نوع طرحها تاکید کرد: گاهی مسئولین هنری ما از سوراخ سوزن رد می شوند و گاهی موارد حتی از در دروازه هم رد نمی شوند و این نوع سیاست گذاری ها به ضررکلیت سینما است.

رضا برجی ادامه داد: من به عنوان یک مستندسازهنوز متوجه سیاست های مدیران جدید هنری در این هشت ماهه اخیر نشده ام و به این رویکرد جای نقدی جدی دارد.

به گفته وی؛ این روند نشان می دهد مسئولی که این طرح را مطرح کرد با روح سینمای مستند بیگانه است و از آن شناختی ندارد. برای طرح و تصویب این نوع طرح ها باید با مستند سازان هم مشورت شود و این نوع طرحها مبارزه با فرهنگ جهادی است.

منبع: خبرگزاری نسیم

تعداد بازدید:301
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*