Print Friendly
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شریف درخصوص مستند «من روحانی هستم»

نمایش مواضع محکم رئیس‌جمهور در فتنه 78 چه منافعی را به‌خطر می‌اندازد؟

IMAGE634981748989742103

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف طی بیانیه‌ای درخصوص مستند «من روحانی هستم» تاکید کرد: اینکه مردم مواضع محکم رئیس‌جمهور در فتنه 78 را ببینند چه منافعی را به‌خطر می‌اندازد؟

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف طی بیانیه‌ای درخصوص مستند «من روحانی هستم» اعلام موضع کرد. متن بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در پی اتفاقات مستند “من روحانی هستم” بدین شرح است:

به نام خدا

“واقعاً باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را همه بدانند، همه؛ این جوانان مؤمن و انقلابی‌اند که روز خطر سینه سپر می کنند، هشت سال جنگ تحمیلی می روند توی میدان؛ اینها هستند. افرادی که نسبت به این جوانها با چشم بدبینی نگاه می کنند یا مردم را بدبین می کنند، خدمت نمی کنند به کشور؛ به استقلال کشور، به پیشرفت کشور، به انقلاب اسلامی خدمت نمی کنند. این جوانها را باید حفظ کرد، باید از اینها قدردانی کرد، امروز هم بحمدالله کم نیستند و زیادند. [نباید] با عناوین گوناگونی بخواهیم این جوانهای مؤمن را طَرد کنیم و منزوی کنیم؛ که البته منزوی هم نمی شوند؛ آن جوانهای مؤمنِ پرانگیزه، با این حرفها منزوی نمی شوند اینها؛ لکن خب، ما باید قدر اینها را بدانیم”.

رهبر معظم انقلاب، 23 اسفندماه 1392

چند روزی است که شاهد هجمه های بی سابقه علیه سازندگان و منتشرکنندگان مستند «من روحانی هستم» در رسانه ها و روزنامه های زنجیره ای و مربوط به جناحی خاص هستیم. گروهی که هر زمان منافع خود را در خطر دیده اند چشم خود را به روی حقایق بسته و زبان به تخریب گشوده اند. رسانه هایی که فضا را با توصیفات دروغ طوری برای خواننده ای که هنوز مستند را ندیده ترسیم می کنند که انگار قصدی جز فریب اذهان عمومی ندارند. رسانه هایی که هر زمان خواستند با سو استفاده از سعه صدر نظام، به دنبال التهاب و بحران آفرینی بوده اند. رسانه هایی که خود زمانی منبع انواع تهمت ها به رئیس جمهور قانونی مملکت بوده اند، حال به اقامه ی حقی ضایع نشده پرداخته اند. به شهادت تمام کسانی که این مستند را دیده اند نه تنها این مستند قصد تخریب شخصیت رئیس جمهور را ندارد بلکه سعی کرده تا در برهه های مختلف، مواضع انقلابی ایشان را به تصویر بکشد.پس آیا افرادی هستند که از طرح شدن مواضع انقلابی در فضای عمومی جامعه ترس دارند؟ آیا این افراد از آگاهی مردم و جوانان کشور بیم دارند؟

این که بعد از گذشت چهار ماه از ساخت یک مستند برخی جناح های سیاسی جنجال به راه می اندازند، به سادگی مشخص می کند که این عده از طرح برخی از مواضع انقلابی رئیس جمهور ترس دارند و حال با گذشت چهار ماه از رونمایی مستند و مشاهده بازخوردهای آن در میان مردم، شروع به دست و پا زدن کرده اند. این که مردم مواضع محکم رئیس جمهور در برابر فتنه 78 را ببینند چه منافعی را به خطر می اندازد؟ آیا چنگ زدن به تاریخ می تواند برای برخی زیانبار تمام شود؟

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ضمن اعلام حمایت خود از تمامی گروه های مومن انقلابی که در عرصه فرهنگی فعالیت میکنند، توفیق هر چه بیشتر آنان را در راه خدمت به اسلام و انقلاب از خداوند منان خواستار است. از این عزیزان درخواست می کنیم تا بی توجه به عیب جویی کینه ورزان به راه حق خود ادامه دهند.

اما چند نکته را باید توجه کرد طبق بیان صریح امام راحل و مقام معظم رهبری، مسئولین باید در برابر طرح موضوعات و طرح انتقادات صبور باشند. در واقع دولتمردان و مسئولان نظام باید بدانند که جوانان انقلابی هیچ نیتی جز خیرخواهی برای مملکت ندارند؛ به همین دلیل مسئولین را به سعه صدر دعوت کرده و باید گفت راه درست مواجهه اینست که اگر نقدهایی به یک کار دانشجویی دارند باید در فضایی دانشجویی با حضور نمایندگان طرفین به بررسی آن و طرح نقدها پرداخت و باید پرسید چه معنایی دارد که در برابر یک کار دانشجویی دولت تا این اندازه به ستوه آید که دست به شکایت بزند آن هم پس از گذشت بیش از 4 ماه از نمایش آن. همچنین از مسئولین به ویژه رئیس جمهور محترم تقاضا داریم تا کما فی السابق، بحث نظارت بر رسانه ها را دنبال کنند تا برخی رسانه های زنجیره ای برای کشور بحران آفرینی نکنند.

از جناب آقای هاشمی رفسنجانی هم درخواست می کنیم تا هرچه سریعتر نسبت به شفاف نمایی اذهان در مورد خاطره مطرح شده در مستند و ابهامات طرح شده در این رابطه اقدام نمایند.

والعاقبه للمتقین

منبع: خبرگزاری نسیم

تعداد بازدید:373
۱ دیدگاه
  1. احسنت به بصیرت شریفی ها

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*