Print Friendly
نامه سرگشاده گروه چندرسانه ای شفق به آقای جنتی

به جای سرزنش ما شجاعانه بگوئید خاطرات آقای هاشمی ایراد دارد

nameh

سازندگان مستند «من روحانی هستم» طی نامه‌ای در واکنش به اظهارات اخیر وزیر ارشاد در خصوص این مستند تاکید کردند: به جای سرزنش کردن ما، شجاعانه بگوئید که خاطرات آقای هاشمی ایراد دارد و این کتب را در دستور کار ممیزی ارشاد قرار دهید.

به گزارش سفیرفیلم، گروه چندرسانه ای شفق در نامه ای سرگشاده که در اختیار سایت سفیرفیلم قرار داده است خطاب به علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان انتقاد از برخورد دولت با مستند «من روحانی هستم» پرداخت.

متن نامه سازندگان مستند «من روحانی هستم» به وزیر فرهنگ و ارشاد در واکنش به اظهارات اخیر وی در خصوص این مستند بدین شرح است:

باسمه تعالی

جناب آقای جنتی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام علیکم

در رسانه ها خواندیم که جنابعالی طی روندی که در هفته های گذشته پیرامون برخورد قضایی و پلیسی با یک اثر فرهنگی دانشجویی پیموده اید باز هم در مورد مستند «من روحانی هستم» نظراتی را بیان کرده اید. بی تردید ما وظیفه داریم همه نظرات را در مورد آثارمان با سعه صدر بشنویم و از بهترین نظرات در کارهای بعدی خود استفاده کنیم. و برخورد ما با نظرات حضرتعالی نیز استٍثناء از دیگران نیست.

جناب آقای جنتی در نگاه ما تامین منافع ملی همواره از اولویت‌های نخست بوده است. بنابراین مشی ما در همه کارها و آثارمان و همچنین بصورت ویژه در مورد این مستند این بود که با توجه به هدف برخی از رسانه های زنجیره ای و غوغازیست برای تبدیل این مستند به موضوع اول کشور، و با حاشیه رانده شدن مسائل کلان جاری، فعالیت های ما در راستایی نباشد که برای دولت حاشیه درست شود و این رسانه ها به اهداف خود دست یابند. مستندی که تا چهارماه پس از تولید آن بدون هیچ جنجالی در دانشگاههای کشور اسلامی‌مان اکران شد ولی به ناگاه بدون هیچ مقدمه به دلیل دستوری که از فرماندهی اتاق عملیات روانی به برخی رسانه ها رسیده بود به تیتر یک برخی رسانه های زنجیره ای بدل شد.

با توجه به این دغدغه سعی کرده ایم که در مورد دروغها و تهمت‌هایی که در مورد این مستند، عوامل سازنده آن و گروه چند رسانه ای شفق بیان شد بدون موضع گیری رسانه ای (مگر در صورت ضرورت) مسائل را فقط از طریق روال تعریف شده آن و بدون جنجال پیگیری نماییم.

اما اظهارات روز گذشته شما اینقدر تعجب بر انگیز بود که ضرورت احساس کردیم تا مطالبی را خدمت جنابعالی عرض نماییم.

لازم بذکر است جنابعالی به دلیل سوابق انقلابیتان و همچنین نسبتتان با آیت الله احمد جنتی روحانی انقلابی و مجاهد، نزد ما عزیز و محترم می باشید و از اینکه بالاخره و پس از اظهار نظرهای متعدد و البته عجیب! مستند «من روحانی هستم» را دیدید و اظهار نظر این بار شما پس از دیدن مستند می باشد واقعا خوشحال هستیم.

جناب آقای جنتی جنابعالی فرموده اید: «مستند «من روحانی هستم» دروغ‌های فاحشی دارد که از میان آن‌ها دروغ‌هایی که به امام نسبت داده شده قابل بخشش نیست.» این جمله شما برای ما که خود را نسل سوم انقلاب و فرزندان امام خمینی می دانیم بسیار سنگین و غیر قابل پذیرش است. اما این جمله شما به ما نشان داد که شما علیرغم اینکه مستند را دیده اید، ظاهرا هنوز کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی را هم نخوانده اید.

جنابعالی سه دروغ نسبت داده شده از این مستند را به امام خمینی بیان کرده اید. که در ادامه توضیحاتی در رابطه با این ادعاهای شما مطرح می شود.

1) جنابعالی فرموده اید: «در رابطه با حضور آقای روحانی در قضیه مک فارلین که چنین چیزی نبوده و دروغ است.» همانطور که قبلا هم بیان شد این قسمت از مستند عینا از کتاب خاطرات جناب آقای هاشمی رفسنجانی نقل شده است. برای مشاهده این موضوع می توانید به کتاب خاطرات آقای هاشمی در روزهای چهارم تا ششم خرداد سال 1365 مراجعه کنید.

2) جنابعالی فرموده اید: «آنچه در رابطه با برخورد امام(ره) با شورای سرپرستی سازمان صدا و سیما گفته شده کذب است.» جناب آقای جنتی لطفا کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی از روز 30 تیرماه تا روز 1 مردادماه سال 1362 را مطالعه کنید تا برایتان مشخص شود آنچه که در این مستند بیان شده است عینا از کتاب خاطرات ایشان ذکر شده است.

3) جناب آقای جنتی جنابعالی فرموده اید: «در این مستند گفته شده «این جمع عقلا را که در مجلس تشکیل شده تعطیل کنند» این در زمره دروغ‌هایی است که به امام نسبت داده شده و قابل بخشش نیست.» آقای جنتی شما مطمئنید مستند من روحانی هستم را دیده اید؟! درهیچ جای این مستند چنین ادعایی که شما مطرح کرده اید بیان نشده است. به نظر می رسد مشاوران شما به جنابعالی اطلاعات غلط داده اند.

جناب آقای جنتی!

اگر علم دارید که مسائلی که گفتید دروغهایی است که به امام نسبت داده شده به جای سرزنش کردن مستند سازان، شجاعانه بیان کنید که خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی ایراد دارد و این کتب را در دستور کار ممیزی وزارت ارشاد قرار دهید تا دیگر چنین دروغ هایی به امام نسبت داده نشود و اگر علم ندارید که سخن گفتن در مورد شنیده ها خلاف اخلاق است.

آقای جنتی!

ای کاش اندکی از این عزم جدی که در بین مدیران وزارتخانه متبوع جنابعالی شکل گرفته است برای برخورد با یک مستند روایی که قسمتهایی از آن به مذاق دولت خوش نیامده، در برخورد با آثاری صورت می گرفت که به راحتی و در سکوت مسئولین به مرزهای فرهنگی و اعتقادی ما تعدی می کنند. در این مدت مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دست به کارها و روش های متعددی زده اند از فشار بر قوه قضائیه برای برخورد با عوامل سازنده شروع شد و در آخر هم این مدیران برای برخورد با عوامل سازنده دست به دامان نیروی انتظامی شدند. آقای جنتی آیا واقعا این روش های قضایی و پلیسی با شعارهای شما و دولت در حوزه فعالیت های رسانه ای و فرهنگی تناقض ندارد؟! با همه آثار فرهنگی قرار است برخورد پلیسی شود؟! آقای جنتی آیا تعدی به مرزهای عقیدتی و فرهنگی مهم تر است یا ناراحتی چند نفر از بیان تاریخ؟!

بی تردید افکار عمومی متوجه این تناقض ها خواهند شد و در مورد آنها قضاوت خواهند کرد.

جناب آقای وزیر

ساخت مستند توسط چند جوان دانشجو بر اساس کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی ذنب لایغفر نیست بلکه بازی با افکار عمومی توسط رسانه هایی که بیشترین حمایتهای دولتی و بیشترین بهره از بیت المال را دارند غیر قابل بخشش است!

و من الله توفیق

تعداد بازدید:727
۳ دیدگاه
 1. حاحی حانم که از صد تا از این مردهای ساندیسی مردتر هستی یک مسند هم در باره ولایت امر مسلمین جهان امام خامنه بسازید تا همه حساب بکنند شما را

 2. هنوز یادم نرفته گفتگوی ریس جمهور روحانی و که به چنین مضمونی می گفت: هنر و هنرمندان باید آزاد آزاد باشن.البته که منظورشان آزادی به سبک خودشونه و ما دو زاری مون کجه!!!

 3. “علی”!
  خوشبختانه هم سخنرانیها و سوابق ایشون در دسترسه، هم میتونید یه مقایسه توی حرفاشون از اول تا حالا داشته باشید.
  شما که دنبال مستندسازی هستید برید و بسازید.
  به اولین تفاوتهایی که بین شخصیت ایشون و اوشون(!) برمیخورید نقل نکردن خاطرات جدید و به روز از اهل قبوره! بعدش به آینده نگری و درایت ایشون پی میبرید. بعدش …

  البته “خدا” باید آدم رو حساب بکنه نه اعضای انجمن سوسکها که خودشونو بیشمار میدونن!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*