موسسه «نجوای زلال هنر» مستندی با موضوع بلوغ نوجوانان در دنیای امروز می‌سازد.

مستندساز در این فیلم که هم‌اکنون در مرحله تحقیقات است به سراغ نوجوانان 14 تا 18 سال می‌رود و با ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه سعی می‌کند دغدغه‌هایشان را از زبان خودشان بشنود و به آسیب شناسی این موضوع از زبان خود بچه‌ها می‌پردازد.

سید جلال عودسیمین، مدیر موسسه « نجوای زلال هنر» پیش از این از ساخت دو مستند جدید خبر داده بود. مستند «خانه، مسجد، مدرسه» مسجدی را در جنوبی ترین نقطه تهران به تصویر می‌کشد. این مستند در مسجدی در شهرک رسالت واقع در جنوب غربی تهران ، تصویربرداری شده و هم اکنون در مرحله تدوین است.

مستند دیگر موسسه «نجوای زلال هنر» روایتگر یک راننده سرویس است که شرایط متفاوتی با سایر همکارانش دارد. این فرد که راننده سرویس مدرسه است سعی می‌کند با اقداماتی کار فرهنگی انجام دهد. برای مثال با پخش نشریه میان بچه‌ها و ترغیب آنها به مطالعه این نشریه و یک سری اقدامات فرهنگی دیگر شرایطی را رقم می‌زند که تاثیر آن روی بچه‌ها سوژه این مستند می‌شود. این مستند نیز هم‌اکنون در مرحله تدوین است.

موسسه «نجوای زلال هنر» در اطلاعیه‌ای از علاقمندان به روایتگری مستند، درخواست کرده است که برای حضور در جدیدترین اثر این مجموعه رزومه خود را به این موسسه ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم