به گزارش سفیرفیلم، در ادامه مروری بر شناسنامه آثار سفیرفیلم، در شماره جدید به مناسبت فرارسیدن 13 آبان و روز استکبارستیزی به معرفی مستند «انقلاب در خیابان روزولت» می پردازیم. این پرونده به منظور معرفی سابقه فرهنگی- رسانه ای این موسسه در تولید آثار متنوع در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به مرور منتشر می شود.

Shenasnameh-SafirFilm1

شناسنامه سفیرفیلم- انقلاب در خیابان روزولت

محصول سال 1391ROR-poster-126x176

این مستند به کارگردانی حمید عظیمی در مدت 22 دقیقه به بهانه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 58 به تاریخ سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در قبال دیگر کشورها و به‌ ویژه ایران می پردازد.

مستند نیمه بلند و انگلیسی زبان «Revolution on Roosevelt st» یا «انقلاب در خیابان روزولت» داستان مقدمات و پیامدهای واقعه سرنوشت سازی است که صبح ۱۳ آبان سال ۵۸ در خیابان روزولت سابق تهران رقم زده شد و دو دوره جنگ سرد را به هم پیوند داد.

این مستند در حالی که کمتر از 20 روز از اکران عمومی فیلم «آرگو» در سینماهای جهان می‌گذشت، رونمایی شد تا به عنوان پاسخی بر این فیلم، به ارائه تصویری متفاوت از یک رویداد تاریخی واحد بپردازد.

اخبار، مصاحبه ها و مقالات پیرامون مستند را می توانید از اینجا بخوانید. همچنین برای خرید این مستند به فروشگاه سینمامارکت مراجعه کنید.

تیزر مستند در ادامه آمده است:

[fvplayer src=’http://safirfilm.ir/wp-content/uploads/2014/06/Tizer-EngelabDarKhiabanRouzvelt-13MB.flv’ splash=’http://www.zahra-media.ir/wp-content/uploads/2012/12/Revolution_Baner.jpg’]