Print Friendly
با صدای بهمن باقری منتشر شد

نماهنگ «بغض ۸ ساله» منتشر شد

Untitle55d

بهمن باقری در ترانه «بغض ۸ساله از زبان فرزندان شهدا گفت. بغض ۸ساله حس فرزندان شهدا نسبت به پدر خود است.

نماهنگ «بغض 8ساله» همزمان با هفته بسیج در همایش بزرگ رزمندگان اسلام شهرستان مبارکه با حضور سردار اکبر عابدی، فرمانده مرکز مطالعات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده های معظم شهدا و جمع کثیری از رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس رونمایی شد.

بهمن باقری خواننده این اثر از دلیل انتخاب این سوژه را در اولین کار خود می‌گوید: «هدف اصلی از ساخت این کار، این بود که به فرزندان شهدا اعلام کنم که ما هنوز هم به یاد آنها هستیم و پدران آنها، پدران ما هم هستند.»

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری پیرامون گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا و اهمیت زنده نگه داشتن یاد آنها ادامه داد: من به این حرف آقا معتقد هستم که هرچه که یاد شهیدان بیشتر زنده شود، فضای کشور و جامعه به سمت ارزش ها حرکت میکند.بنابراین تلاش کردم بخشی از دین خودم رو در قبال زنده کردن یادشهدا ادا کنم.

وی با اشاره به دوران ساخت و اجرای اثر گفت:باید بگویم در زمان ساخت این اثر، احساس اینکه من هم فرزند شهید هستم به من دست داد. زیرا قبل از ضبط پدرم توصیه نموده بود که بخاطر درک احساس خواننده از طرف مخاطب خود را در فضای فرزند شاهد بودن قرار دهم.

باقری ادامه داد و گفت: در خیلی از برنامه ها مخاطبان من را فرزند شهید پنداشتند.

باقری در بخش پایانی صحبت هایش گفت: میدانم کودکانه هایم شاعرانه نیست، اما می گویند و شنیده ام سخنی به جز سخن عشق جاودانه نیست! پدر با رفتن پروانه وارش میان آتش، عشق را به من آموخت! گریه هایم بهانه نیست… اشک شوق است، شوق درک و دریافت عشق! میگویند و شنیده ام که عشق یگانه هدف خلقت است… خالق من کمک کن تا عاشق زندگی کنم و عاشق بمیرم..

این اثر بر اساس ترانه‌ای از مهرزاد ایرانپور و با موسیقی و تنظیم محمدامین حسینی توسط بهمن باقری خوانده شده است.

منبع: تریبون مستضعفین

تعداد بازدید:522
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*