در این سایت جدیدترین اخبار، گزارش‌ها، مصاحبه‌ها، نقدها، عکس‌ها، پوسترها، تیزر و آنونس فیلم‌های مستند منتخب هشتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت قابل دسترسی و بازبینی است.
عموم علاقمندان جهت اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت می‌توانند به پایگاه اینترنتی این جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir مراجعه نمایند.
معرفی بخش‌های مختلف جشنواره، کارگاه‌های پژوهشی، فیلم‌های منتخب بخش‌های مسابقه ملی، بین‌الملل و جنبی، هیات‌های انتخاب و داوری، جوایز برگزیدگان، برنامه نمایش، گالری عکس، بخش فیلم، تالار گفتگو و… از دیگر امکانات این سایت است.
یکی از ویژگی‌های این سایت، انتشار اختصاصی نقد تمامی فیلم‌های بخش مسابقه ملی و منتخبی از آثار بخش‌های بین‌المللی جشنواره است که این آثار با همکاری انجمن نویسندگان و منتقدان مورد نقد قرار گرفته و بر‌اساس جدول برنامه نمایش، همه‌روزه روی سایت قرار خواهد گرفت.
پایگاه اینترنتی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به دو زبان فارسی و انگلیسی پشتیبانی شده و زیر نظر روابط عمومی جشنواره اداره می‌شود.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار می‌کند. این جشنواره تا روز ۱۶ آذرماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم