به گزارش سفیرفیلم، جشنواره مردمی فیلم عمار پس از گذشت چهار دوره به یکی از سرفصل‌های اصلی تقویم سینمایی کشور و اصلی‌ترین اتفاق سینمای انقلاب اسلامی تبدیل شده است. بر همین اساس «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» قصد دارد همزمان با برگزاری پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار و آغاز اکران مردمی آثار در سراسر کشور، نخستین دوره مسابقه نقدنویسی بر فیلم‌های این جشنواره را با عنوان «مشق عمار» برگزار کند.

لذا مخاطبان آثار جشنواره مردمی فیلم عمار در سراسر کشور می‌توانند مطالب خود را برای داوری در قالب‌های نقدفیلم، یادداشت، گزارش، خاطره‌نویسی و حاشیه‌نگاری به «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» ارسال کنند.

بنابر این گزارش، از برگزید‌گان این مسابقه پس از اتمام جشنواره و در مراسمی جداگانه تقدیر خواهد شد و مطالب برتر در طول برگزاری جشنواره و پس از آن به نام نویسندگان آن‌ها در رسانه‌های حاضر در «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» منتشر خواهند شد.

همچنین اولویت حضور در دوره تربیت ژورنالیست سینمایی «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» که پس از اتمام جشنواره عمار برگزار خواهد شد با برگزیدگان این مسابقه خواهد بود.

مقررات مسابقه:

۱- حجم مطالب باید حداقل ۴۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰ کلمه باشد. بدیهی است به مطالب با حجم خارج از این محدوده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۲- شرکت‌کنندگان می‌توانند نقد‌ها، یادداشت‌ها، خاطرات و حاشیه‌نگاری را با محوریت آثار و اتفافات اکران مردمی هر ۵ دوره ارسال کنند. موضوع اثار محدود به پنجمین دوره نخواهد بود.

۳- لازم به ذکر است تنها به آثاری ترتیب اثر داده خواهد شد که به پست الکترونیک «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» به آدرس info@jebheresanei.ir ارسال شده باشند و آثار ارسالی به دبیرخانه و یا سایت جشنواره عمار مورد داوری قرار نخواهند گرفت.

۴- شرکت‌کنندگان باید مطالب خود را در یک فایل ورد ضمیمه پست الکترونیک خود کنند و همچنین هنگام ارسال مطالب مشخصات فردی از جمله نام و نام‌خانوادگی کامل، تاریخ تولد، تحصیلات، شهر محل سکونت و شغل فعلی خود را نیز ذکر نمایند.

تقویم مسابقه:

۱- مهلت ارسال آثار، همزمان با آغاز اکران های مردمی فیلم‌های پنجمین دوره جشنواره مردمی عمار در تاریخ ۱۰ دی ۹۳ شروع و تا تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت.

۲- برگزیدگان مسابقه در تاریخ ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۴ و همزمان با سالگرد شهادت «سیدمرتضی آوینی» و روز هنر انقلاب اسلامی اعلام خواهند شد.

برای مشاهده و دریافت پوستر این مسابقه بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

poster-mashgh