به گزارش سفیرفیلم، این موسسه امسال با ۲۲ اثر شامل ۱ اثر بلند، ۷ اثر نیمه بلند و ۱۴ اثر کوتاه در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرده است. سفیرفیلم قرار است برای نخستین بار ۱۶ اثر جدید خود را در این دوره از جشنواره به نمایش گذارد.

«سفیر در عمار» پرونده ای برای معرفی هر یک از این آثار جدید است. در چهارمین شماره به معرفی مستند «یزدان پرست» می پردازیم:

مستند «یزدان پرست»:

Yazdan Parast

مستند «یزدان پرست» برای نخستین بار امروز ۱۱ دی ماه و در روز نخست پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد.

این مستند به کارگردانی محمدجعفر مستشرق و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، به معرفی همسفر آخرین سفر شهید آوینی یعنی مهندس محمدسعید یزدان پرست اختصاص دارد.

روز بیستم فروردین ماه ۱۳۷۲، منطقه عملیاتی «فکه»، شاهد انفجاری بود که به شهادت دو نفر از گروه مستند سازان روایت فتح منجر گردید. هر دوی این عزیزان تا آن روز در میان عموم مردم کشور ناشناخته بودند اما یکی از آنان در سال های آینده به یکی از پرآوازه ترین شخصیت های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد، اما شهید دیگر، اندک اندک فراموش شد. سفیر در این اثر خود به معرفی این شهید بزرگوار پرداخته است.

این فیلم ۲۶ دقیقه ای برای بیان گوشه ای از شخصیت شهید محمدسعید یزدان پرست به سراغ نزدیکترین دوست دوران دانشجویی این شهید یعنی سعید قاسمی می رود و سعی می کند با به تصویرکشیدن نجوای این رفیق جامانده از سفر شهادت با شهید، حال و هوای دوستان و نزدیکان شهید را در نبود وی روایت کند.

«یزدان پرست» از جدیدترین آثار سفیرفیلم، امروز ۱۱ دی ماه، ساعت ۱۴:۴۵ در سالن شماره ۱ سینما فلسطین، محل برگزاری پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می شود.

آنونسی از این فیلم را می توانید از بخش زیر مشاهده کنید:

[fvplayer src=’http://safirfilm.ir/wp-content/uploads/2015/01/YazdanParast-Announce1.flv’ splash=’http://safirfilm.ir/wp-content/uploads/2015/01/Untitled-1.jpg’]