Print Friendly
پرونده ای برای معرفی آثار سفیرفیلم در پنجمین جشنواره عمار (۶)

سفیر در عمار | «کالای کشتار»؛ دعوت به تحریم کالاهای صهیونیستی

۱۱

مجموعه مستند «کالای کشتار»، ساخته محمدرضا امامقلی و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، دعوتی همگانی به تحریم کالای های صهیونیستی توسط مسلمانان است.

به گزارش سفیرفیلم، این موسسه امسال با ۲۲ اثر شامل ۱ اثر بلند، ۷ اثر نیمه بلند و ۱۴ اثر کوتاه در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرده است. سفیرفیلم قرار است برای نخستین بار ۱۶ اثر جدید خود را در این دوره از جشنواره به نمایش گذارد.

«سفیر در عمار» پرونده ای برای معرفی هر یک از این آثار جدید است. در ششمین شماره به معرفی مجموعه «کالای کشتار» می پردازیم:

مجموعه «کالای کشتار»:

KalaPoster1

دومین قسمت از مجموعه مستندهای «کالای کشتار» که شب گذشته پس از اکران قسمت نخست آن با استقبال گرم مخاطبان مواجه شد، امشب ۱۲ دی ماه و در سومین روز از پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد.

مجموعه مستند «کالای کشتار»، ساخته محمدرضا امامقلی و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، دعوتی همگانی به تحریم کالای های صهیونیستی توسط مسلمانان است. این مجموعه مستند در قالب تیزرهای تبلیغاتی در قسمت های متعدد به معرفی برندهای مختلف کالاهای اسرائیلی می پردازد. ۵ قسمت از این مجموعه مستند تاکنون در مرکز سفیرفیلم تولید شده است که برای نخستین بار در جشنواره عمار به نمایش در خواهد آمد.

قسمت نخست این مجموعه، با عنوان «گرم بنوشید» یا Drink Warm در معرفی برند «کوکاکولا»، چندی پیش توسط سفیرفیلم در فضای مجازی منتشر شد که با استقبال بسیار مخاطبان مواجه شد و زمینه تولید قسمت های بعد را فراهم کرد. این مستند همچنین امروز ۱۲ دی ماه ساعت ۱۶ در سالن ۱ سینمافلسطین به نمایش در خواهد آمد. «گرم بنوشید» را از قسمت زیر مشاهده کنید:

قسمت دوم این مجموعه با عنوان «غذای خوب، زندگی خوب» در معرفی شیر خشک «نان» تولید شده است که شب گذشته در سالن ۱ سینما فلسطین به نمایش درآمد و با استقبال بسیار مخاطبان روبرو شد.

Kala 7
قسمت سوم این مجموعه با عنوان «استراحت کن، کیت کت بخور» در معرفی برند شکلات سازی «کیت کت» ساخته شده است که امشب ۱۲ دی ماه ساعت ۱۸ در سالن ۳ سینمافلسطین به نمایش در خواهد آمد.

Kala 2
قسمت چهارم این مجموعه با عنوان «لوازم آرایش لورآل» در معرفی برند محصولات آرایشی «لورآل» ساخته شده است. این قسمت از «کالای کشتار» ۱۴ دی ماه ساعت ۱۶ در سالن ۱ سینمافلسطین اکران خواهد شد.

Kala 4
قسمت آخر این مجموعه نیز با عنوان «نستله» به معرفی برند «نستله» می پردازد.

Kala 6

تعداد بازدید:2,493
۳ دیدگاه
 1. سلام
  امیدوارم این نظر رو به فیلم سازان و مدیران ساخت این کار ها برسونید.
  اولا با تشکر از اقدامتون در این باره. انتقادات و پیشنهاداتی دارم که ان شاءالله کمک رسان شما باشد.
  ۱- چون دامنه محصولات صهیونیستی و آمریکایی زیاد هست شما در شروع سعی کنید پر مخاطب ترین کالا و کالایی که بیشترین استفاده رو در بین مردم دارد و صد البته جایگزین داخلی آن موجود است را معرفی کنید. فی المثل شبکه های اجتماعی مثل وایبر که گفته می شود متعلق به اسرائیل (و یا آمریکا) است را معرفی نموده و جایگزین های ایرانی آن را شناسایی و معرفی کنید.
  ۲- قبل از معرفی محصولات صهیونیستی نکته هایی را یادآور شوید که استفاده از جایگزین های داخلی اگرچه با کیفیت پایین تر چنین و چنان است.
  ۳- حتما حتما حتما وقتی دعوت به مصرف نکردن از کالایی می کنید جایگزین داخلی آنرا و لو با کیفیت پایین تر را معرفی کنید.
  ۴- کارتان فکری و منطقی باشد و علمی. و این که آمار هایی محاسبه کنید که از طریق این کالا چه هزینه هایی از کشور خارج شده و به جیب صهیونیست ها می رسد. مثلا اگر حضور هر نفر در گوگل ۲۰۰ تومان روانه حساب گوگل بکند(حالا چه از طریق پهنای باند یا تبلیغات یا …) و اگر از فقط ایران روزانه ۱۰ میلیون نفر به گوگل مراجعه کند روزانه مبلغ ۲ میلیارد و سالانه حدود ۶۰۰ میلیارد از سرمایه های مملکت به جیب گوگل می رود.
  ۵- اندک توضیح اقتصادی در حد بسیار کوتاه می توانید بدهید تا مخاطب متوجه ضرر های اقتصادی شود.
  ۶- می توانید اشاره ای هم به مضرات فرهنگی اجتماعی این محصولات کنید.
  ۷- به جای اینکه برای تک تک محصولات مستند بسازید می توانید با یک مستند جامع ساختن(منظور از جامع طولانی بودن مستند نیست، می تواند کوتاه باشد اما با معرفی مضرات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی کلی محصولات غربی و نه معرفی یک محصول، جامع باشد) واینکه این مستند مضرات کلی استفاده از محصولات غربی باشد حالا چه از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و … و سعی در پخش وسیع این مستند جامع از طرق مختلف مثل صدا وسیما و… کاری کنید که مخاطب به عمق این مساله پی ببرد و پس از پی بردن به این مساله کافی است لیستی از محصولات غربی و جایگزین آنها در اختیار مخاطب قرار داده شود بدون هیچ توضیحی، آنگاه خود مخاطب انشاءالله می داند چه کند.
  ۸- در کنار مساله منطقی و فکری می توانید در ساخت مستند جامع کمی احساس هم چاشنی کار کنید.
  یک جمع بندی مهم در پایان این که تحقیقات شما روی مضرات اقتصادی فرهنگی و اجتماعی کلی محصولات غربی باشد برای ساخت مستند جامع. و پس از آن مصداق یابی برای معرفی لیستی از محصولات غربی در موارد مختلف مثل فیلم و انیمیشن و عروسک و کالا و شبکه اجتماعی و سایبری و … و همچنین در مواردی که اصلا کالای مورد نظر اصلا کلا باید حذف شود دلایل آنرا ذکر کرده و در سایر موارد جایگزین داخلی آنرا معرفی کنید.
  انشاءالله قبل از انجام هر کاری بسیار سر مساله فکر کنید.و توکل کنید و کار را تنها برای خدا انجام دهید و بدانید این تنصرالله ینصرکم.
  انشاءالله موفق باشید
  یا علی

 2. سلام
  قسمت های کالای کشتار رو برا دانلود نمیذارید؟؟
  اگر نه ،از کجا میشه تهیه کرد؟

  • این اثر هنوز رونمایی نشده است و به یاری خداوند در تابستان ۹۴ اکران خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*