به گزارش خبرنگار سفیرفیلم، محسن آقایی کارگردان حاضر در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: «بنده دو اثر در جشنواره امسال شرکت داده ام. یک کار به نام «اشغال آزادی» و دیگری یک کلیپ ضد تبلیغ با شعار کوکاکولا open Happiness است.»

وی افزود: «کار اول بنده یعنی «اشغال آزادی» در مورد کسانی است که با خودخواهی های خودشان و چیزی که شاید اسمش را حق آزادی فردی می گذارند، باعث سلب آزادی دیگران و آزار آنان می شوند. این فیلم حدودا ۴ دقیقه است و راوی ندارد و از زاویه سوم شخص روایت می شود. . هدف اصلی در کار «اشغال آزادی» تقبیح خودخواهی است.»

آقایی درباره اثر دیگر خود بیان داشت: «اثر دوم بنده یک کار ۱۰۰ ثانیه ای است.  open Happiness در واقع یک کار انتزاعی در نمایش نتیجه خرید کالاهای صهیونیستی و به طور خاص کوکا کولاست. عنوان کوتاه «اوپن هپینس» به معنای «شادی را باز کن» است.»

وی افزود: «این جمله شعار تبلیغاتی شرکت آمریکایی کوکاکولا محسوب می شود. مدت زمان یکسال این شعار تبلیغاتی شرکت کوکاکولا بود و این شرکت در تمامی تبلیغات تلویزیونی، شهری و … از این جمله استفاده می کرد. در انتهای جمله تبلیغاتی کوکاکولا که می گوید «شادی را باز کن» جمله «برای صهیونیست ها» را اضافه کرده ایم و به همین منظور عنوان فیلم «شادی را برای صهیونیست ها باز کن» یا open happiness for Israel شد. مخاطب اصلی این فیلم تمام افراد هستند و هدفم دعوت همگان به تحریم کالاهای صهیونیستی بود.»

وی درباره سابقه خود گفت: «بنده دانشجوی دانشگاه صداوسیما رشته تهیه کنندگی هستم.»

گفتنی ست این دو اثر در مرکز سفیرفیلم تهیه و تولید شده اند و برای نخستین بار در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار به نمایش در آمدند.