Print Friendly
گزارش لحظه به لحظه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم عمار

پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار به کار خود پایان داد

۶۱۷۴۵۱f8becd-2421-4f70-bff1-9eda97810aa6

مراسم اختتامیه رسمی پنجمین دوره جشنواره مردمی عمار با استقبال گرم اقشار مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر انقلاب آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سفیرفیلم، مراسم اختتامیه رسمی پنجمین دوره جشنواره مردمی عمار، دقایقی پیش از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن شماره یک سینما فلسطین تهران با استقبال گرم اقشار مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر انقلاب آغاز شد.

۹

۱۹:۱۰/ نادر طالب زاده دبیر پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار: عمار هرچقدر جلو می‌رود وسعت بیشتری پیدا می‌کند. امروز دنیا به دنبال حقیقت است. اهمیت جمهوری اسلامی هر روز بیش از پیش متبلور می‌شود. علیرغم کنترل رسانه‌ها که این مسئله دیده نشود اما باز هم این جشنواره مورد توجه قرار می‌گیرد. جشنواره عمار یک تولد مبارک است و ویژگی آن حرکت به جلو است.

۱۹:۲۰/ آغاز اعلام نامزدهای بخش تارخ معاصر ایران و فتنه ۸۸.

۱۹:۲۳/ هیات داوران ضمن تقدیر از آثار «اتاق جنگ»، «شکوفه های زمستان»، «بدون مرز»، «چریک پیر» و «مثل پروانه عاشق» ،لوح افتخار بخش تارخ معاصر ایران و فتنه ۸۸ را به آثار «بهجت انقلاب» به کارگردانی حسین فرقدان، «امینه» به کارگردانی عبدالله عزیزی و اثر «اسیر در زنجیر دروغ» به کارگردانی محمد عبدی زاده اهدا نمود.

همچنین هیات داوران فانوس این بخش را به آثار «خط مقدم» به کارگردانی نادر فرجی، «آسید مهدی» به کارگردانی بابک مینایی و «پسر را ببین، پدر را تصور کن» به کارگردانی حمید یادروج تقدیم کرد.

جایزه ویژه این بخش به مستند «رو در رو با شیطان» به کارگردانی علیرضا بوالی اهدا شد.

۱۹:۲۶/هیات داوران لوح افتخار بخش نقد درون گفتمانی را به آثار «بغض هامون» به کارگردانی محسن شیرزایی «چشم در برابر چشم» به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری نیا، «ماهی ها در سکوت نمی میرند» به کارگردانی یاسر عرب و محسن زارعی و«TF DOWN2» به کارگردانی روح ا… رفیعی اهدا نمود.

همچنین هیات داوران فانوس این بخش را به مستند«گام نهایی» به کارگردانی سیدمحمدحسین میری و سیدمحمدعلی صدری نیا تقدیم کرد.

۱۹:۳۸/هیات داوران لوح افتخار بخش اقتصاد مقاومتی را به آثار «رنگ و نارنگ» به کارگردانی داریوش نیکبخت و «زمین بعلاوه پنج درصد» به کارگردانی مجتبی غفوری تقدیم کرد.

هیات داوران فانوس این بخش را به اثر «ما اقتصاددانیم» به کارگردانی محمدحسین بزرگی راد اهدا نمود.

۱۹:۴۶/ دعوت از آقایان رکنی، نوباوه، ترابی، شفا و خانواده شهید محسنیان برای اهدای جوایز بخش مستند جنگ نرم

هیات داوران لوح افتخار تحقیق و پژوهش این بخش را به مهدی فیاضی کیا برای مستند «من مرگ می شوم» اهدا کرد.

هیات داوران فانوس این بخش را به آثار «جنگ اطلاعاتی» به کارگردانی علی نظری، «۷ دقیقه تا تل آویو» به کارگردانی علیرضا بوالی و «اهل سنت ایران» به کارگردانی محسن اسلام زاده تقدیم کرد.

هیات داوران جایزه ویژه این بخش را به مستند «تاکسی مدرسه» به کارگردانی مسعود کارگر اهدا نمود.

۱۹:۵۴/ ابوالقاسم طالبی کارگردان قلاده های طلا وارد سالن شد

۱۹:۵۶/ هیات داوران فانوس بخش حرکت‌های خودجوش مردمی را به آثار«صالح آباد» به کارگردانی مسعود کارگر و امین قره سُفلو و «گروه کوچک ما» به کارگردانی فرود عوض پور اهدا کرد.

همچنین هیات داوران جایزه ویژه این بخش را به مستند «معبر» به کارگردانی محمد کرم زاده تقدیم کرد.

۲۰:۰۵/ هیات داوران ضمن تقدیر از آثار «روهینگیا»، «فریاد خاموش» و «ابرها در راهند»، لوح افتخار بخش مستند بیداری اسلامی و جهانی را به آثار «ققنوس» به کارگردانی جمشید بیات، «خالد و مجتبی» به کارگردانی روح الله رفیعی، «ایمان» به کارگردانی مسعود زارعیان، «آشنای دور» به کارگردانی مجید عزیزی تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران فانوس این بخش را به مستند «کرار» به کارگردانی محسن اردستانی اهدا نمود.

جایزه ویژه این بخش به مستند «ملاقات با داعش» به دلیل شجاعت و نفوذ به گروه های تکفیری به آقای مهدی مطهر به نمایندگی از گروه کارگردانی تقدیم نمود.

۲۰:۱۰/ هیات داوران ضمن تقدیر از آثار «پروپاگاندا» از کشور نیوزلند و «کوثر»، لوح افتخار بخش مستند بین الملل را به آثار «نویسنده بدون دست» از کشور انگلستان و به کارگردانی ویلیام وست وی و «دیوارها به سخن خواهند آمد» به کارگردانی حنیف شاه پر راد اهدا نمود.

همچنین هیات داوران فانوس این بخش را به مستند «دولت جاسوس آمریکا» به کارگردانی دنی شکتراز کشور آمریکا تقدیم کرد.

۲۰:۱۵/ پذیرایی از جضار با نان‌های دست پخت ننه سکینه

۲۰:۲۷/ پخش کلیپی از سوابق حاج صادق آهنگران در طول انقلاب اسلامی با مصاحبه‌هایی از حاج سعید قاسمی و حاج منصور ارضی

۲۰:۴۰/ اجرای زنده مداحی«با نوای کاروان»، «سوی دیار عاشقان» و «ای لشکر صاحب زمان» توسط حاج صادق آهنگران و همخوانی حاضران

۲۰:۵۰/ پخش کلیپی از مادران شهدا درباره حال و هوای فرزندانشان با شنیدن نوای حاج صادق آهنگران در جبهه‌ها

۲۰:۵۸/ دعوت از خانواده شهدا  به روی سن برای تجلیل از حاج صادق آهنگران

۲۱:۰۰/ ورود سردار نقدی به سالن شماره ۱ سینما فلسطین

۲۱:۰۰/ اهدای قرآن منقش به دست خط مقام معظم رهبری به حاج صادق آهنگران/ «به آقای آهنگران با تجدید خاطرات روزهای شوق انگیز دفاع مقدس، سید علی خامنه‌ای»

۰۰۰

۲۱:۱۰/ حاج صادق آهنگران: ان شا الله به زودی خدمت حضرت آقا برسم و دست ایشان را ببوسم

۲۱:۱۲/ ابوالقاسم طالبی: ویژگی برجسته آهنگران این بود که آهنگران را شهرت نتوانست ببرد. مسئله آهنگران فقط ولایت و خدا و راه شهدا بود. اگر این نکته را ما هم دنبال کنیم موفقیم.

هر کسی که با حاج صادق آهنگران عکس گرفته شهید شده من هم همینجا با ایشان عکسی به یادگار می‌گیرم تا ان شا الله شهادت نصیب من هم شود

۲۱:۱۸/ یکی از پدران شهید حاضر بر روی سن به صورت بداهه شعری را با مطلع «جشن عمار است این، عمارهایش زنده‌اند/این دلاور مردمان غیرتی پاینده‌اند» را سرود که برای حضار قرائت کرد

۲۱:۲۰/ ورود حجت الاسلام حمید رسایی به محل برگزاری اختتامیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار

۲۱:۲۱/ دعوت از آقایان یامین پور، سلحشور و نقدی برای اهدای جوایز در بخش‌های پویانمایی و برنامه سازی تلویزیونی و داستانی

۲۱:۲۵/ آغاز اهدای جوایز در بخش پویانمایی و داستانی کوتاه

۲۱:۲۷/ هیات داوران ضمن تقدیر از آقایان علی قاسمی و حمید جمالی برای شجاعت و جسارت در آثار «طبس» و «پرواز ۶۵۵»، لوح افتخار بخش پویانمایی را به آثار «مهمان ناخونده» به کارگردانی عبدالامیر سبیعی به دلیل طراحی فضای بومی و پرداخت به آسیب های اجتماعی،«قلمرو طلوع خورشید» به کارگردانی مهدی زیار برای اعتنا به دستاوردهای هنری بومی و «گزینه های روی میز» به کارگردانی عباس عسکری برای دستاوردهای فنی تقدیم کرد.

۲۱:۳۰/ هیات داوران لوح افتخار بخش داستانی کوتاه را به آثار «انجمن حجتیه» به کارگردانی حمید عبدالله زاده اقدم به دلیل شجاعت در انتخاب مضمون و «بچه و مرد» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان برای انتخاب ایده ای بدیع و تاثیرگذار اهدا نمود.

همچنین هیات داوران در این بخش لوح افتخار کارگردانی را به حسین دارابی برای کارگردانی اثر «علمک» تقدیم کرد.

هیات داوران فانوس بازیگری این بخش را به خانم پروانه معصومی برای بازی تاثیرگذار در فیلم کوتاه «اشک مادر» با موضوع فتنه سال ۸۸ اهدا نمود.

هیات داوران فانوس بخش داستانی کوتاه را به اثر «ولد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران، فانوس این بخش را  به آثار «بختک» ساخته اسماعیل یوسفی و «رقص قاصدک ها» ساخته وحید شاکری تقدیم کرد.

۲۱:۳۵/ پروانه معصومی: تا به حال دوبار سیمرغ بلورین جشنواره فجر را گرفتم ولی فانوس عمار برایم شیرین تر بود

۲۱:۴۶/ هیات داوران در بخش داستانی نیمه بلند ضمن تقدیر از آثار «مدادهای رنگی» و «میتینگ»، لوح افتخار کارگردانی به سهیل سلیمی برای کارگردانی «روز داوری» و امیر داسارگر برای کارگردانی «اکسیژن» اهدا نمود.

لوح افتخار بازیگری در این بخش به خانم آیدا نصری برای بازی در نقش «هانا» در اثر «برای هانا» تقدیم شد.

هیات داوران فانوس بازیگری این بخش را به آقای فرخ نعمتی برای بازی در نقش «دکتر یمینی» در اثر «روز داوری» با موضوع فتنه سال ۸۸ اهدا نمود.

هیات داوران فانوس بخش داستانی نیمه بلند را به داستانی «برای هانا» به کارگردانی روح ا… اکبری تقدیم کرد.

۲۱:۵۰/ هیات داوران لوح افتخار کارگردانی در بخش داستانی بلند را به آقایان «آرش سجادی حسینی» برای کارگردانی اثر «تیغ و ترنج» و «مسعود تک آور» برای کارگردانی اثر «سایه بان» اهدا کرد.

لوح افتخار بازیگری در این بخش به خانم «روشنک سه قلعه گی» برای بازی در نقش «مادر حسن» در اثر «تابستان طولانی» تقدیم شد.

لوح افتخار تصویربرداری در این بخش به آقای «محمودرضا مافی» برای تصویربرداری اثر «فرزندان» اهدا گشت.

هیات داوران فانوس بخش داستانی بلند را به داستانی«خانه ای کنار ابرها» به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری اهدا نمود.

۲۱:۵۵/ سیاوش حقیقی تهیه کننده «تابستان طولانی»: این فیلم برگرفته از یکی از سخنرانی‌های مقام معظم رهبری است که اشاره‌ای داشتند به یکی از روستاهای خراسان که تمام مردان آن به جبهه می‌روند و شهید می‌شوند و تنها زنان و کودکان در روستا می‌مانند

۲۲:۰۰/ ضمن تقدیر از برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه»، هیات داوران لوح افتخار جشنواره در بخش برنامه تلویزیونی را به آقایان محسن مقصودی به دلیل نقد موشکافانه و متعهدانه آسیب ها در برنامه تلویزیونی «ثریا» و روح الله رحیمی به دلیل برجسته کردن توان و استعداد داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی در مجموعه «پازل» تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران فانوس این بخش جشنواره را به آقای میرمحمدحسین رضوی به دلیل استفاده درست از بیان طنز و جسارت در انتخاب و طرح موضوع در برنامه «حساس نشو» اهدا کرد.

۲۲:۰۴/ رونمایی حامد زمانی از جدیدترین اثر خود به نام«تازه اول عشق است»

۲۲:۱۰/ حامد زمانی آخرین اثر خود را به حاج صادق آهنگران تقدیم کرد

۲۲:۱۱/ دبیرخانه جشنواره از سه اثر «خط مقدم» به کارگردانی نادر فرجی، «کابوس کرکس ها» به کارگردانی علیرضا بوالی و برنامه تلویزیونی «پازل» به کارگردانی روح الله امینی را به عنوان آثار پیشرو در حوزه علم و فناوری تقدیر کرد.

۲۲:۱۵/ مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار با پخش فیلم کوتاه اشک مادر پایان یافت

تعداد بازدید:894
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*