به گزارش سفیرفیلم، حمیدرضا جعفریان، معاون تولید سفیرفیلم در گفت و گو با سایت اطلاع رسانی این مرکز، از چگونگی ساخت «مستند یزدان پرست» در آستانه رونمایی از این مستند در دانشگاه علم و صنعت سخن گفت.

وی با اشاره به موضوع این مستند، آن را یک فعالیت رسانه ای پیرامون شهید یزدان پرست دانست و گفت: ساخت این مستند از زمستان ۹۲ آغاز شد و در تابستان ۹۳ به پایان رسید. موضوع این مستند در مورد شهید یزدان پرست است، شهیدی که همراه شهید آوینی ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در فکه شهید شد و این مستند سعی کرده است جریان آشنایی این دو با همدیگر باشد.

جعفریان افزود: هر دو شهید با حاج سعید قاسمی رفاقتی نزدیک داشتند که در سفر آخری که شهید آوینی برای ساخت مستند آغاز می کند، با یکدیگر همراه می شوند و شهید یزدان پرست در نهایت با شهید آوینی به شهادت می رسد. این مستند به گونه ای روایت غم و اندوه حاج سعید قاسمی نیز هست.

وی در ادامه گفت: این اثر با همکاری کنگره شهدای دانشگاه علم و صنعت تولید شد که آنها در شناسایی و پژوهش و تحقیق کمک بسیاری کردند و آقای مستشرق هم این اثر را کارگردانی کردند.

جعفریان در توضیح دلیل ساخت چنین مستندی توسط سفیرفیلم به همکاری سفیرفیلم و دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد و افزود: با توجه به فعالیتی که ستاد بزرگداشت این شهید در دانشگاه علم و صنعت پیرامون شهید یزدان پرست انجام می داد به ما اعلام شد که یک فعالیت رسانه ای در مورد شهید یزدان پرست باید شکل بگیرد که در قدم اول کتاب این شهید منتشر شد و سفیرفیلم نیز ساخت مستند زندگی این شهید را بر عهده گرفت.

معاون تولید سفیرفیلم با اشاره به اهداف سفیرفیلم برای تولید آثاری پیرامون شهدا از تلاش برای ساخت مستند های بیشتر در مورد شهدا سخن گفت و اضافه کرد: تا امروز کار معرفی شهدا زیاد داشته ایم، اما ما بنا داریم روی شهدای شاخص کار کنیم و با پرداخت متفاوت، آثاری را تولید کنیم که متقاوت از باقی آثار شود. چیزی که در مستند شهید یزدان پرست به دنبال آن بودیم. در مجموع باید بگویم برای معرفی و ساخت اثر پیرامون شهدای دیگر نیز برنامه تولید داریم.

جعفریان در پایان اظهار امیدواری کرد که این مستند به یاری خدا با استقبال خوب مخاطبان مواجه خواهد شد و امید که سفیرفیلم سهمی در شناساندن این شهید به مردم خصوصا قشر دانشجو داشته باشد.

گفتنی است مراسم گرامیداشت شهید یزدان پرست به همراه رونمایی از مستند «یزدان پرست» ساخته سفیرفیلم روز دوشنبه ۳۱ فروردین سال ۹۴ ساعت ۱۱ صبح در دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد.