Print Friendly
به بهانه پخش سراسری آخرین اثر سفیرفیلم از رسانه ملی

استقبال گسترده مردم از مستند «کربلای ۹۴»

karbala tv

مستند «کربلای ۹۴» از شبکه های مختلف صداوسیما پخش شد و مورد استقبال مخاطبان در رسانه ملی و فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش سفیرفیلم، همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) و  وداع با پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس در تهران و بسیاری از استان های کشور، مستند «کربلای ۹۴» از شبکه های مختلف صداوسیما پخش شد و مورد استقبال مخاطبان در رسانه ملی و فضای مجازی قرار گرفت.

photo_2015-08-12_13-42-33

مستند «کربلای ۹۴» به کارگردانی محمدرضا امامقلی، اثری نیمه بلند است که تلاش در شناساندن پیام شهدای غواص به مردم دارد. در این مستند با تعدادی از همرزمان شهدای غواص که در عملیات ام الرصاص حضور داشته اند و شاهد مظلومیت شهدای غواص بوده اند، مصاحبه شده است و تصاویری اختصاصی از این عملیات در این مستند به نمایش در آمده است.

«کربلای ۹۴» به نحوه اسارت شهدای غواص در این عملیات و شهادت گروهی از آنان به دست ارتش بعث عراق می پردازد و برخی از نصاویر استفاده شده در این اثر به طور اختصاصی برای اولین بار منتشر شده است.

 این اثر روز پنجشنبه ۸ مرداد ماه ساعت ۱۹:۴۰ از شبکه افق سیما برای اولین بار از رسانه ملی پخش شد و در ایام شهادت حضرت امام صادق (ع) و تشییع شهدای غواص در سراسر کشور، از روی آنتن سه شبکه دیگر سیمای جمهوری اسلامی ایران رفت، که مورد استقبال مخاطبان رسانه ملی قرار گرفت.
photo_2015-08-12_13-42-22
شبکه اول سیما نیز این مستند را همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق در روز دوشنبه ۱۹ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ پخش کرد و همچنین شبکه سوم سیما نیز روز سه شنبه همزمان با تشییع شهدا و روز شهادت امام جعفر صادق ساعت ۱۳:۳۰ این اثر را منتشر کرد.
photo_2015-08-12_13-42-30
photo_2015-08-12_13-42-14
همچنین شبکه استانی سراسری قزوین نیز روز دوشنبه ۱۹ مرداد ماه ساعت ۲۲:۴۰ این اثر را روی آنتن برد.
photo_2015-08-12_13-42-41
لازم به ذکر است پیکر مطهر این ۲۵۱ شهید که ۵۴ تن از آنها شناسایی شده‌اند، ۲۶ خرداد در تهران مورد استقبال باشکوه مردم قرار گرفته بود و در این هفته نیز مراسم تشییع و وداع با شهدای غواص و گمنام دفاع مقدس در استانهای اصفهان، مازندران، گلستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری، بوشهر ، هرمزگان ، کرمان ، خراسان جنوبی،خراسان شمالی،خوزستان ، زنجان ، البرز و همدان برگزار شد.

گفتنی است نسخه کم حجم این اثر به زودی در سایت سفیرفیلم برای مخاطبان قابل دسترس خواهد بود و همچنین فروش نسخه با کیفیت و اصلی این اثر در سایت سینمامارکت آغاز خواهد شد.

تعداد بازدید:242
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*