Print Friendly
گفت و گو با کارگردان مستند آقای نخست وزیر

بازخوانی دکتر مصدق در مستند«آقای نخست‌وزیر»

emamgholi

محمدرضا امامقلی، کارگردان مستند جدید سفیرفیلم به نام «آقای نخست وزیر» در گفتگو خود با سفیرفیلم، با اشاره به موضوع این مستند، گفت: «آقای نخست وزیر» مستندی است در رابطه با وقایع ملی شدن صنعت نفت که این وقایع با شخصیت دکتر مصدق گره خورده است.

محمدرضا امامقلی، کارگردان مستند جدید سفیرفیلم به نام «آقای نخست وزیر» در گفتگو خود با سفیرفیلم، با اشاره به موضوع این مستند، گفت: «آقای نخست وزیر» مستندی است در رابطه با وقایع ملی شدن صنعت نفت که این وقایع با شخصیت دکتر مصدق گره خورده است. به نوعی می توانیم بگوییم که این اثر روایتی از آرمان یک ملت برای درآمدن از یوغ استعمار می باشد.

امامقلی در ادامه بیان داشت: این اثر وقایع زمانی سال های ۱۳۲۹ تا ۲۸مرداد سال ۱۳۳۲ را روایت می کند. فیلم تصویرگر حوادثی است که حول محور شخصیت اصلی داستان یعنی دکتر محمد مصدق وجود دارد. مدت زمان آن نیز بین ۵۰ تا ۷۰ دقیقه است. فیلم دارای راوی پشت دوربین است. یعنی راوی دارد اما ما نمی بینیم. همچنین بخش هایی از مستند بازسازی است.
وی درخصوص وضعیت فعلی تولید این مستند خاطرنشان کرد: این اثر هم اکنون در مرحله پس تولید یا تدوین است و به زودی منتشر خواهد شد.
کارگردان مستند «کربلای ۹۴»، در پایان ضمن معرفی عوامل تهیه کننده این اثر به مصاحبه شوندگان این مستند هم اشاره کرد و گفت: تهیه کننده کار امین حسنی هستند که پیش از این تهیه کننده مستند «گام نهایی» بودند. همچنین پژوهش کار با  سیدیزدان حبیبی بوده است. این پژوهش از سال ۹۳ آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد. ما در این مستند با اعضای جبهه ملی، نهضت آزادی و همچنین فدائیان اسلام مصاحبه کرده ایم که حواشی بسیاری پیرامون شان وجود داشته و دارد. در مجموع سعی شده با افرادی مصاحبه شود که خودشان در متن وقایع سیاسی آن زمان بوده اند و آن سال ها را لمس کرده اند.

 

تعداد بازدید:779
۶ دیدگاه
 1. سلام خب چرا نمی نویسید کی پخش میشه
  تو اخبار هم گفت ولی فقط گفت این فیلم ساخته شده
  خب بگید کی پخش میشه از دستش ندیم کار به این مهمی رو

  • سلام . این مستند به زودی توسط سفیرفیلم در یکی از دانشگاه های بزرگ تهران رونمایی میشود و بعد از آن در شبکه اکران و فروش سفیر قرار خواهد گرفت. به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. ممنون

 2. سلام و خسته نباشید
  تبلیغ این مستند رو تو اخبار دیدم
  اینجا هم که توضیحی از زمان پخشش ندادید . آقا قرار هست از تلویزیون پخش بشه یا بوسیله سی دی هست؟
  اگر باید بخریم از کجا باید تهیه کنیم؟ از همین سایت میشه خرید ؟
  یک ذره کامل و دقیق توضیح بدین لطفا

  • سلام . این مستند به زودی توسط سفیرفیلم در یکی از دانشگاه های بزرگ تهران رونمایی میشود و بعد از آن در شبکه اکران و فروش سفیر قرار خواهد گرفت. به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. ممنون

 3. بسیار عالی

 4. با سلام
  علارغم اینکه در این مستند، مصاحبه ها با افراد سطح وسیعی از گروه های سیاسی را در بر می گیرد ولی چون در نظام جمهوری اسلامی اکران میشود هماند معمای شاه حتما دارای کاستی های فروانی می باشد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*