Print Friendly

مستند «آقای نخست‌وزیر» اجازه اکران نیافت

فیلم مستند بلند «آقای نخست وزیر» در اولین نمایش عمومی خود با مشکل مواجه شد و اجازه نمایش به سازندگان اثر داده نشد.

به گزارش سفیرفیلم با توجه به رونمایی مستند «آقای نخست وزیر»  در سالن سوره اولین نمایش عمومی فیلم در کافه ایما امکان پذیر نیست و جلوی نمایش این فیلم گرفته شد.

به نظر می رسد شکایت از عوامل سازنده (سفیر فیلم) از سوی دفتر رئیس جمهور به دلیل ساخت فیلم مستند «من روحانی هستم» باعث عدم اجازه اکران عمومی مستند «آقای نخست وزیر» بوده است.  این در شرایطی است که کافه ایما هر هفته فیلم های خارجی متنوعی را به نمایش در می آورد اما این بار اجازه نمایش فیلمی که جوانان انقلابی آن را ساخته اند در این کافه داده نمی شود.

بنابراین گزارش این فیلم روایتی متفاوت از بیست و هشت ماه نخست وزیری دکتر محمد مصدق و از محصولات  سفیر فیلم است که با حمایت سازمان هنری رسانه ای اوج تهیه شده است، در مصاحبه با اعضای جبهه ملی، نهضت آزادی و فداییان اسلام به بیان حوادث و اتفاقات سالهای ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۲ میپردازد.

آیین رونمایی از این مستند روز سه شنبه بیست و ششم مرداد در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

 

تعداد بازدید:589
۱ دیدگاه
 1. بخشی از صحبت های رییس جمهور را در دیدار هنرمندان را مرور میکنیم
  هنر و آزادی رابطه مستقیم دارند. در غیر فضای آزاد، هنر واقعی خلق نخواهد شد. در بخش هنر نمی‌توانیم با دستور هنر را بیافرینیم و خلق کنیم. هر گونه فضای امنیتی می‌تواند جوانه هنر را بخشکاند، به تعبیر اقبال، گفت هرگاه خشک مغزی کوته نظر زمام امور را در دست گرفت، هنر مجال بروز نیافت.
  پس باید فضای مناسب را برای هنر فراهم کنیم، دولت برای خود رسالت ترویج را بر عهده می‌گیرد، نه اینکه هنرفرمایشی را در دستور کار خود قرار دهد. البته در برخی از موضوعات ملی، مثل فرهنگ ایران و اسلام، که هویت اسلامی و ایرانی ما را نگه می‌دارد و تعالی می‌بخشد، دولت موظف است از آنها حمایت بیشتری کند.
  ای کاش می‌شد افتخارات هنری ما به نمایش در می‌آمد، ای کاش می‌شد داستان‌هایی که در شاهنامه فردوسی، در مثنوی مولوی که هر دوی آنها آکنده از قصه‌های دینی و ایرانی است، به صورت آثار نمایشی، سینمایی، تلویزیونی و حتی رمان‌های خواندنی روی آنها سرمایه‌گذاری می‌شد.
  آقای رییس جمهور نمیخواهد شاهنامه ی فردوسی یا مثنوی مولوی به رشته نمایش در بیاید شما مجوز مستندی که مربوط به همین چند دهه ی اخیر است اجازه اکران بدید رمان و داستان پیشکش
  http://www.president.ir/fa/73754

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*