حسین دهباشی تاریخ‌پژوه و مستندساز ایرانی و دبیر سایت تاریخ آنلاین است. او بیشتر به خاطر ساخت مستند های تبلیغاتی حسن روحانی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و نیز مستند به روایت دربار شناخته شده است. دهباشی تاکنون مسئولیت‌های مختلفی به عهده داشته است که از جمله آن ها مدیریت پروژه تاریخ شفاهی ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بود. وی اکنون معاون ارتباطات، بین‌الملل و مشارکت‌های بنیاد امور بیماری‌های خاص، عضو خانه سینما و انجمن مستند سازان سینمای ایران و مؤسس و مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و هنری نقش جهان هنر است.
به مناسبت سالروز فوت دکتر مصدق حسین دهباشی نظر خود پیرامون مستند «آقای نخست وزیر» را در کانال تلگرامی «خشت خام» منتشر کرد:

مُستندِ تاریخیِ «آقای نخست‌وزیر» روایت ۲۸ماه دولت دکتر محمدمصدق، کار انصافا ارزشمندی است. آنقدری که آرزو می‌کردم کاش من آن را ساخته بودم. به حضرات سفیرفیلم و خاصه جناب امامقلی کارگردان، جناب حبیبی پژوهشگر کار تبریک گفته و به عنوانی اثری که به چندین بار دیدن و گریستن می‌ارزد، تهیه آن را به دوستان توصیه می‌کنم. تماشایش گوارایِ وجودِ تشنهء حقیقتِ نسلِ ما و ایرانِ جوان