شهید هادی باغبانی برای تهیه فیلمی از مقاومت مردم سوریه و عملکرد نیروهای دفاع وطنی به سوریه رفته بود که هدف گلوله های نیروهای تکفیری قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مستند «دوربینی که هرگز خاموش نمی شود» به کارگردانی جواد سالاری و تهیه کنندگی محسن وکیل زاده و امیر جویباری برای مرکز مستند حقیقت در آخرین مراحل تولید قرار دارد.

پیش از این مرکز مستند حقیقت در پی شهادت «هادی باغبانی»، خبرنگار و مستندساز ایرانی در سوریه، بیانیه‌ای صادر کرده بود.

در بیانیه مرکز مستند حقیقت آمده است: «من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا (احزاب، ۲۳)

ظهر روز دوشنبه، مرکز مستند حقیقت، یکی از مستندسازان متعهد خود را از دست داد. شهید سرافراز «هادی باغبانی» که با عزمی راسخ و ایمانی استوار برای تصویربرداری و ثبت واقعیت‌های ناگفته مقاومت به سوریه رفته بود، در حال عزیمت به یکی از مناطق بحرانی، گرفتار کمین تروریست‌های تکفیری مزدور صهیونیسم شد و در حالی که آخرین اوضاع منطقه را در دوربینش ثبت می‌کرد، به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

همکاران او در مرکز مستند حقیقت، ضمن عرض تبریک و تسلیت به رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگوار ایران و خانواده گرامی آن شهید سرافراز، و نیز آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان او بخصوص دختر خردسالش، با آرمان‌های بلند این شهید و همه شهیدان راه حقیقت تجدید پیمان می‌کنند و از خداوند متعال توفیق ادامه راه آنان را مسألت دارند.»

منبع: خبرگزاری تسنیم