مراسم تجلیل از مدیران و فعالان رسانه ملی به پاس تلاش در هفته دفاع مقدس با حضور علی دارابی معاون سیمای صداوسیما، محمدحسین صوفی معاون صدای صدا و سیما، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از دست‌اندرکاران و فعالان برنامه‌ساز حوزه دفاع مقدس عصر امروز در تالار رضوان صداوسیما برگزار شد.

علی دارابی معاون سیمای صداوسیما در سخنانی بیان داشت: واقعیت این است که اگر ما در هفته دفاع مقدس به مقوله دفاع مقدس می‌پردازیم تنها بخشی از آن مرتبط به تجلیل از ایثارگران، جانبازان و آزادگان است و بخش اعظم آن نیاز ما به بازخوانی فرهنگ دفاع مقدس است.

وی یادآور شد: گفتمان دفاع مقدس، گفتمانی مربوط به ایثارگری، جهاد، خداباوری، توسل و توکل است و روایت درست آن برای نسل جوان امروز یک ضرورت است. اگر فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی تبیین کنیم باز دچار تحریفاتی می‌شویم و به همین دلیل امروز نیز مشاهده می‌کنیم اندیشه‌های امام توسط عده‌ای دچار تحریفات می‌شود و ما باید در برابر تحریفات هم روشنگری داشته باشیم.

وی به برنامه‌های سیما اشاره کرد و افزود: در حوزه سیما برای مناسبت‌ها برنامه‌ریزی‌های سالانه‌ای داریم و برای هفته دفاع مقدس تدارک گستره‌ای دیده‌ایم ما برنامه‌های مختلفی از جمله جشنواره فیلم‌های دفاع مقدس و سریال نوشدارو را برای این ایام در نظر گرفتیم. همچنین ساختارهای مختلفی در حوزه پویانمایی و انیمیشن داشتیم که سال گذشته بازخوانی کتاب «دا» و امسال کتاب «پایی که جا ماند» و «نورالدین پسر ایران» را پخش کردیم.

دارابی گفت: توجه به دفاع مقدس جزو راهبردهای صداوسیما است و در سال‌های اخیر بیش از ۱۰۰ فیلم و ۳۵ سریال در زمینه دفاع مقدس تولید شده است اما ضرورت ایجاد یک شبکه تلویزیونی با محوریت انقلاب، دفاع مقدس و بیداری اسلامی حس شد که این شبکه تلویزیونی به زودی کارش را به صورت آزمایشی آغاز می‌کند و برنامه‌هایی با محوریت انقلاب، دفاع مقدس و بیداری اسلامی پخش می‌کند.

در پایان مراسم از علی دارابی معاون سیما، محمدحسین صوفی معاون صدا و جمعی از مدیران و برنامه‌سازان شبکه‌های مختلف صداوسیما با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری فارس