مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در راستای اهداف خود پیرامون توسعه پژوهش و تحقیقات زیربنایی در مباحث تئوریک سینمای مستند ایران و همزمان با برگزاری هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت (۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۲)، کارگاه های آموزشی این جشنواره را با حضور استادان ایرانی و خارجی برگزار خواهد کرد.

شرایط عمومی شرکت در کارگاه های آموزشی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، آشنایی اولیه با مفاهیم اساسی در سینمای مستند است و متقاضیان می توانند فرم ثبت نام در این کارگاه ها را تکمیل کرده و تحویل دفتر معاونت پژوهش و تحقیقات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نمایند. ضمن اینکه بزودی ثبت نام اینترنتی کارگاه های جشنواره روی سایت رسمی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی www.defc.ir نیز امکان پذیر می‌شود.

عناوین کارگاه های آموزشی هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت نیز به این شرح است: تئوری جدید در مورد انسان شناسی تصویری؛ بیان شخصی در فیلم مستند؛ مستند داستانی؛ از پیش تولید تا پخش؛ حقایق دیجیتال؛ نقش تهیه کننده در سینمای مستند و شیوه های نوین در توزیع آثار مستند.

با توجه به ظرفیت پذیرش محدود کارگاه های آموزشی جشنواره «سینماحقیقت»، اولویت حضور با افرادی است که زودتر ثبت نام کرده اند. ضمن اینکه به تمامی شرکت کنندگان در این کارگاه ها، گواهی شرکت داده می‌شود.

آخرین مهلت شرکت در این کارگاه ها، روز دهم آذرماه ۱۳۹۲ اعلام شده است و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با واحد تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (تلفن ۸۸۵۱۱۴۶۶) تماس بگیرند.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۲ در شهر تهران برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم