Print Friendly
حجت‌الاسلام قاسمیان در اکران خصوصی مستند «جای خالی»

«جای خالی»؛ گام اول و اعتمادساز در موضوع «فرهنگ عمومی»

حجت‌الاسلام قاسمیان معتقد است جای خالی، «گام اول و اعتمادساز»ی است که باید در ادامه ورودی جسورانه‌تر به موضوع فرهنگ عمومی داشت.

به گزارش سفیرفیلم، هفته گذشته ۱۱ آذرماه مستند «جای خالی» در حضور حجت‌الاسلام قاسمیان اکران شد. ایشان ضمن تماشای فیلم به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود برای بهبود آن پرداختند.

حجت‌الاسلام قاسمیان مستند را یک «طرح مسئله» دانست و گفت: «مستند به دنبال یک جراحی نیست. بلکه سعی کرده آغازگر ورود به موضوع فرهنگ عمومی باشد.»

وی معتقد است فیلم، تمام استانداردهای تکنیکی یک مستند خوب را داشته است. از جمله مصاحبه با توده‌های مردم، دانش‌آموزان، کارشناسان و…

JayeKhaliGhasemian-13920912-SafirFilm (2)

قاسمیان اما «فرهنگ عمومی» را نیازمند «یک جراحی بیشتر» دانست و خاطرنشان کرد: «جوان‌ها باید با نگاهی منتقدانه به موضوع ورود پیدا کنند و فضاها و عرصه‌هایی را باز کنند که قدری متفاوت از حالت عادی است و به دنبال مداوا و ترمیم زخم باشند. چرا که گفتمان‌سازی نیازمند ورود بازتر و عمیق‌تر به معضلات جامعه دارد.»

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: «بررسی مشکلات و مسائل داخلی، نیازمند زبان تیزتری است، که در «جای خالی» این گزیدگی لازم وجود ندارد.»

JayeKhaliGhasemian-13920912-SafirFilm (14)

او معتقد است «جای خالی» یک نگاه ملیح به موضوع «خلق‌ و خوی ایرانیان» است و «طرح ملیحانۀ موضوع، گام اول و اعتمادسازی است که در ادامه ورودی جسورانه‌تر به این موضوع را می طلبد.»

گزارش تصویری این دیدار را از اینجا ببینید.

تعداد بازدید:690
۲ دیدگاه
  1. سلام علیکم و خداقوت
    یه نکته ای ذیل این خبر و تصاویری که کار کردید؛ وقتی در متن نوشته می شود حجة الاسلام منِ مخاطبِ خواننده انتظار دارم عکس ایشان را در لباس روحانی ببینم. و این عکسی که شما کار کرده اید به نظرم اصلاً وجه مناسبی ندارد. اگر هم تصویر مناسبی دیگری از ایشان نداشتید، خبر را بدون تصویر کار می کردید خیلی بهتر بود.
    تشکر از توجه تان

    • باسلام
      تصاویر اختصاصی مربوط به اکران خصوصی این مستند در حضور حجت الاسلام قاسمیان است. با این وجود ممنون از توجه و تذکرتان.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*