محمد باقر مفیدی کیا گفت: فیلم کوتاه داستانی «لکه» با موضوع فتنه ۸۸ ساخته شده و به ارتباط آن با مسائل سیاسی روز می‌پردازد.

وی افزود: تولید این فیلم در نیمه دوم آذرماه انجام شده که هم‌اکنون در مرحله تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی به طور همزمان است تا برای اکران در جشنواره عمار آماده شود.

مفیدی‌کیا که نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته در این باره گفت: این اثر به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه ساخته شده و فیلمنامه آن در مهرماه امسال باتوجه به فضای سیاسی حاکم نوشته و نهایی شده است.

13921009000375_PhotoL

وی در ادامه تاکید کرد: این یک فیلم واقعا سیاسی است و با سایر فیلم‌های ساخته شده با این موضوع که بیشتر جنبه امنیتی و اطلاعاتی دارند متفاوت است و به کنکاش در رفتار سیاسی افراد و مقامات موثر در فتنه می‌پردازد.

مفیدی‌کیا در خصوص اینکه در این فیلم گفتمان قالب برخی احزاب سیاسی را به چالش کشیده است، گفت: مبنای چالش کاراکترها در این فیلم جدال میان دو نوع تفکر و دیدگاه نسبت به مسائل کلان نظام و فتنه ۸۸ در قالب شخصیت‌های نمادین است که از حیث باورپذیری می‌توان ما به ازای حقیقی برای آن متصور شد.

13921009000374_PhotoL

نویسنده و کارگردان لکه با ذکر این نکته که جشنواره عمار بهترین جا برای نمایش این فیلم است، افزود: امیدوارم نمایش این فیلم در جشنواره عمار به خصوص برای آن دسته از مخاطبان که مطالبات انقلابی از سینما دارند و آن را در بدنه فعلی سینما به شکلی ضعیف محقق می یابند، ارزشمند باشد.

بنابر این گزارش، مفیدی‌کیا پیش از این فیلم کوتاه تحسین شده «و دیگر هیچ نبود…» و کلیپ «ما ایستاده‌ایم» را ساخته است.

فرخ نعمتی، فریبا کوثری، علی سلیمانی و رهام تدریسی در این اثر ۳۰ دقیقه‌ای ایفای نقش می‌کنند و مدیر تولید فیلم «لکه» سیدحسین یعقوبی؛ سیدفرهاد مافی مدیریت تصویربرداری؛ پیام حسین سوری طراحی صحنه و لباس؛ سیامک نیازی صدابردار؛ حسین صالحیان طراح گریم؛ و ابوذر حیدری تدوینگر این اثر را برعهده داشته‌اند.