Print Friendly
مفیدی‌کیا این فیلم را به جشنواره عمار می‌برد

کنکاش رفتار سیاسی افراد و مقامات موثر در فتنه در فیلم «لکه» + عکس

مفیدی‌کیا کارگردان فیلم کوتاه «لکه» گفت: این یک فیلم واقعا سیاسی است و با سایر فیلمهای ساخته شده با موضوع فتنه ۸۸ که بیشتر جنبه امنیتی و اطلاعاتی دارند متفاوت است و به کنکاش رفتار سیاسی افراد و مقامات موثر در فتنه می‌پردازد.

محمد باقر مفیدی کیا گفت: فیلم کوتاه داستانی «لکه» با موضوع فتنه ۸۸ ساخته شده و به ارتباط آن با مسائل سیاسی روز می‌پردازد.

وی افزود: تولید این فیلم در نیمه دوم آذرماه انجام شده که هم‌اکنون در مرحله تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی به طور همزمان است تا برای اکران در جشنواره عمار آماده شود.

مفیدی‌کیا که نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته در این باره گفت: این اثر به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه ساخته شده و فیلمنامه آن در مهرماه امسال باتوجه به فضای سیاسی حاکم نوشته و نهایی شده است.

13921009000375_PhotoL

وی در ادامه تاکید کرد: این یک فیلم واقعا سیاسی است و با سایر فیلم‌های ساخته شده با این موضوع که بیشتر جنبه امنیتی و اطلاعاتی دارند متفاوت است و به کنکاش در رفتار سیاسی افراد و مقامات موثر در فتنه می‌پردازد.

مفیدی‌کیا در خصوص اینکه در این فیلم گفتمان قالب برخی احزاب سیاسی را به چالش کشیده است، گفت: مبنای چالش کاراکترها در این فیلم جدال میان دو نوع تفکر و دیدگاه نسبت به مسائل کلان نظام و فتنه ۸۸ در قالب شخصیت‌های نمادین است که از حیث باورپذیری می‌توان ما به ازای حقیقی برای آن متصور شد.

13921009000374_PhotoL

نویسنده و کارگردان لکه با ذکر این نکته که جشنواره عمار بهترین جا برای نمایش این فیلم است، افزود: امیدوارم نمایش این فیلم در جشنواره عمار به خصوص برای آن دسته از مخاطبان که مطالبات انقلابی از سینما دارند و آن را در بدنه فعلی سینما به شکلی ضعیف محقق می یابند، ارزشمند باشد.

بنابر این گزارش، مفیدی‌کیا پیش از این فیلم کوتاه تحسین شده «و دیگر هیچ نبود…» و کلیپ «ما ایستاده‌ایم» را ساخته است.

فرخ نعمتی، فریبا کوثری، علی سلیمانی و رهام تدریسی در این اثر ۳۰ دقیقه‌ای ایفای نقش می‌کنند و مدیر تولید فیلم «لکه» سیدحسین یعقوبی؛ سیدفرهاد مافی مدیریت تصویربرداری؛ پیام حسین سوری طراحی صحنه و لباس؛ سیامک نیازی صدابردار؛ حسین صالحیان طراح گریم؛ و ابوذر حیدری تدوینگر این اثر را برعهده داشته‌اند.

تعداد بازدید:968
۲ دیدگاه
 1. نمیدونم چی بگم

 2. عدم اجابت خواسته دولتدر انصراف از دریافت یارانه نقدی دارای پامهای زیر است که باید دولتمردان فعلی بخوبی به انها توجه کنند و در رفع عیوب عملکردهایشان بکوشند.این عدم استقبال از خواسته دولت نشان دادکه:
  1- یارانه نقدی صدقه نبود که دولت به مردم فقیر و بیچاره بدهد بلکه همان سوبسیدهایی بود که به کالاهای اساسی داده میشد و برای اینکه عده ای پرخور و پرمصرف از یارانه ها بیشترین استفاده را نبرند و افراد کم مصرف محروم از آن نباشند مقرر شد قیمت کالاهای اساسی (انرژی و نان) واقعی شده و سوبسیدها به نسبت مساوی به همه افراد داده شود و هرکس به میزان مصرف خود هزینه هایش را هم بپردازد.
  2- یارانه نقدی حق همه مردم از بیت المال است که باید در اختیار همه افراد قرار گیرد و اگر کسی مایل بوداز دریافت آن میتواند انصراف دهد.
  3- دولت بدترین و توهین آمیز ترین روشها را بکار برد که گفت هر کس که نیازمند و فقیر است باید بیاید سند فقر و فلاکت را پر کند تا یارانه به ایشان داده شود و تهدید هم کرد که اگر پس از راستی آزمایی خلاف آن ثابت شد سه برابر جریمه خواهند شد.با این ادبیات ملت را تحقیر کرده و مجبور میکردند که خودشان کتبا اعلام کنند که فقیر و نیازمناند و از طرفی هم تهدید کردند که اگر دروغ بگویند مجازات میشوند . غافل از اینکه این مردم آنقدر بزرگوار و عزیز و والامقام هستند که در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر جانهایشان ، اموالشان را هم برای دفاع از انقلاب خالصانه ایثار میکردند (نمونه های بسیاری مانند تنها مرغ آن پیر زن روستایی هنوز در خاطرات مردم درخشان است).
  4- دولت میتوانست عقل خود را بکار اندازد و از مردم درخواست کند که بزرگواری کنند و کسانی که برایشان ممکن است در سایتها وارد و از دریافت یارانه نقدی بزرگوارانه انصراف دهند. با این روش بر بزرگواری و ایثار و اخلاص مردم تاکید میشد نه بر فقر و فلاکت مردم.
  5- عدم اعتماد مردم به قول و قرارهای این دولت که ریشه در افکار لیبرالیستی سران فتنه88 دارد .
  6- این عدم استقبال نشان داد که حرف آنانیکه در بوقها تبلیغ میکردند که یارانه نقدی گدا پروری است و موجب افزایش نقدینگی است و باعث افزایش تورم و بیکاری و تعطیلی صنایع است دروغی بیش نبوده و بیخود و مغرضانه با رییس جمهور سابق مخالفت میکرده اند.
  7- نشان داد آنان که ادعای درک پیام 24 خرداد که 18 میلیون به روحانی رای دادند ،باید پیام 72 میلیونی عدم استقبال از التماسها و تهدیدها و تحقیرهای دو سه ماهه دولت را درک کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*