Print Friendly
آموزش مجازی سفیرفیلم

تدوین | مقدمه: کلیات

amouzesh 3-01

از این هفته سیر جدیدی از آموزش مجازی سفیرفیلم منتشر می شود. مقدمه کلیات این سیر پیشرفته در قالب درس مجزایی منتشر شده است.

مقدمه- کلیات

همانطور که قول داده بودیم از امروز دوره جدید آموزش مجازی سفیرفیلم آغاز می شود. نظر به اهمیت ویژه‌ و ساختاری که در تنظیم و طراحی محتوای آموزشی این دوره پیش بینی شده، دروس این دوره در قالب فایل های Flash یا «جزوات مجازی الکترونیک» روی سایت بازگزاری شده و ابتدای هر درس صرفا موضوع و خلاصه ای از هر درس به صورت متنی روی سایت بازگزاری می شود. بنابراین علاقه مندان جهت پیگیری مطالب دوره بایستی حتمن اصل فایل Flash هر درس را باز کرده و مطالعه کنند.

در این مقدمه با اهمیت، پیش نیازها، سطح و اعتبار علمی دوره، آنچه از این دوره خواهید آموخت و ساختار اجمالی کل دوره آشنا خواهید شد.

خلاصه درس:

این دوره، دوره ای است در مورد هنر مخفی سینما، دوره ای در مورد راز زنده شدن تصاویر، دوره ای در مورد نیرویی که در عرض چند سال یک کار علمی ابتدایی را از اختراعی جالب و با مزه به محبوب ترین، موثرترین و پولسازترین قالب هنری جهان تبدیل کرد. دوره ای در مورد فن و هنری که چون نوشدارویی، جنازه تصاویر متحرک بی معنی را زنده کرد و باعث شد تصاویر گنگ و بی رنگ و رو کم کم به حرف بیایند و جان بگیرند، قصه بگویند، بخندانند و بگریانند، مسخره کنند یا عظمت ببخشند، غافلگیر کنند و بترسانند و به فکر بیندازند.

دوره ای در مورد یکی از مهمترین فوت های کوزه گری سینما، دوره ای در مورد کارگردانی مجدد فیلم، دوره ای که حداقل نیمی و در مواردی تمام فرآیند خلاقه سینمای مستند است، دوره ای در مورد فرآیندی که از نوشتن فیلم نامه شروع می شود و تا فیلم روی پرده به نمایش در نیامده تمام نمی شود، دوره ای در مورد همان چیزی که لومیرها پیدایش نکرده بودند و فکر می کردند دیری نمی پاید که مردم دیگر برای دیدن تصویر اتفاقاتی که اصلش هر روز در مقابل چشمشان اتفاق می افتد پول نخواهند داد.

برای مطالعه آنلاین جزوه الکترونیکی به آدرس http://safirfilm.ir/education/montage/0/index.html مراجعه نمائید و یا با کلیک بر روی تصویر زیر اقدام نمائید:

flip preview 0

پرسش و پاسخ

چنانچه پیرامون این درس پرسشی دارید، از بخش زیر برای ما ارسال کنید:

نام شما:*

ایمیل شما:*

تعداد بازدید:3,548
۶ دیدگاه
 1. ادامه بدین ممنون

 2. علی سهرابی

  سلام من علی سهرابی هستم توی کارگاه مستند سازی قزوین آموزشو برداشتم

 3. سلام
  چطور باید فایل فلش را دانلود کنیم. و در ضمن من قبلا یادم هست دانلود کردم یک درس دیگه و برای من اجرا نمی شه… و تنها یک صفحه سفید می آید. دلیلش چیه باید نرم افزار خاصی روی سیستم نصب باشه …

  • با سلام
   برای دانلود فایل از منوی سمت چپ موجود در فایل استفاده کنید.
   اگر فایل شما داخل فلدری قرار گرفته باشه که با فونت فارسی نوشته شده است، اجرا نخواهد شد.

 4. سلام و عرض ادب

  اول سپاس از این حرکت زیبایتان برای اموزش

  دوم، یه درخواست کوچک، برای گرفتن درسها باید صفحات زیادی را باز کنم
  اگه ممکنه لینک یک جای انها را بگذارید یا لینک دانلود انها را برایم ایمیل کنید

  سپاس از لطفتان

  سوم، دوره های حضوری بصورت کلاس هم دارید؟

  سپاس

  • سلام . در مورد دوره های حضور عرض می شود که در صورت برگزاری در سایت اطلاع رسانی خواهد شد. ممنون

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*

RSS