Print Friendly
آموزش مجازی سفیرفیلم

سخت‌افزار دیجیتال | درس سوم: کارت حافظه

amouzesh 6-3

در درس سوم از سیر «سخت افزار دیجیتال» از فصل تصویربرداری آموزش مجازی سفیرفیلم با کارت‌های حافظه و مدل‌های آن‌ها آشنا شوید.

درس سوم – کارت حافظه 

پس از بررسی دیسک‌های نوری در درس دوم از سیر جدید «سخت افزار دیجیتال» از آموزش مجازی سفیرفیلم، در درس سوم به بررسی کارت حافظه و مدل های مختلف آن‌ها می‌‌پردازیم.

«Memory Card» یا «کارت حافظه»،‌ حافظه‌های ذخیره سازی دیجیتال هستند که نیازی به جریان الکتریکی برای نگهداری اطلاعات ندارند و به اصطلاح به آنها حافظه‌های غیر فرار می‌گویند. این حافظه‌ها چند بار نوشتنی هستند و دفاعات زیادی می‌توان بر روی آنها اطلاعات را ذخیره یا پاک کرد. سرعت این حافظه‌ها معمولا نسبت به دیسک‌های سخت (Hard Disk) کمتر است ولی در برابر ضربه بسیار مقاوم‌تر می‌باشند.

FE6-P5I8Rks

اولین کارت حافظه که PC Card نام داشت در دهه نود وارد بازار شد. روند پیشرفت این کارت‌ها بعد‌ها موجب ساخت کارت‌های FC – Compact flash و SM – Smart Media شد که در اوایل قرن 21 بیشتر بازار این محصولات را به خود اختصاص داده بودند. در حدود سال 2005 کارت‌ها SD – Secure Digital اکثر بازار را گرفته و با عرضه‌ی mini SD و استفاده فراوان آن در تلفن‌های همراه و دستگاه‌های دیگر، این کارت به پراستفاده‌ترین کارت حافظه تبدیل شد.

2000px-SD_Cards.svg

کارت‌های حافظه در حجم‌های مختلف در بازار موجود هستند. هنگام انتخاب یک کارت حافظه باید دقت کرد که دستگاهی که برای آن کارت را تهیه می‌کنیم حداکثر چه حجمی از حافظه را پشتیبانی می‌کند. همچنین متناسب با مصرف باید کارتی را که سرعت مناسب برای انتقال داده‌ها را دارد انتخاب کرد. سرعت انتقال داده‌ها در یک کارت SD،‌ بسته به مدل آن، بین 18.7 Mbit/s تا 2496 Mbit/s می‌تواند باشد.

 Capture

پرسش و پاسخ

چنانچه پیرامون این درس پرسشی دارید، از بخش زیر برای ما ارسال کنید:

نام شما:*

ایمیل شما:*

تعداد بازدید:1,778
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*


*

RSS