Print Friendly
آموزش مجازی سفیرفیلم

سخت‌افزار دیجیتال | درس پنجم: ریدز

در درس پنجم از سیر «سخت افزار دیجیتال» از فصل تصویربرداری آموزش مجازی سفیرفیلم با ریدز آشنا شوید.

درس پنجم- Raids

پس از بررسی  دیسک سخت در درس چهارم از سیر جدید «سخت افزار دیجیتال» از آموزش مجازی سفیرفیلم، در درس پنجم به بررسی ریدز می‌‌پردازیم.

«ریدز» یک سیستم اتصال هارد بهم است. در این سیستم هاردها (که معمولا از هاردهای ارزان قیمت استفاده می‌شود) در کنار یک دیگر کار کرده و مزیت‌های زیادی را برای کار بر فراهم می‌آورند. دو مزیت اصلی استفاده از ریدز عبارت است از:

۱. سیستم ریدز را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که هنگام انتقال اطلاعات به آن اطلاعات در بین هارد‌ها پخش شده و هر بخش از اطلاعات در هاردی جداگانه قرار بگیرد. این امر سبب می‌شود که به هنگام خواندن اطلاعات از چند هارد بجای یک هارد به طور هم زمان استفاده شود و سرعت بازخوانی اطلاعات بالا برود. البته به هنگام ریختن اطلاعات بر روی ریدز نیز این امر رخ داده و اطلاعات نسبت به یک هارد تک سریع تر بر روی آن کپی می‌شوند.

RANGER Family

ریدز در ابعاد کوچک برای مصرف شخصی

۲. در سیستم ریدز قابلیتی به نام «Mirror» یا «آینه» وجود دارد. قابلیت آینه سبب می‌شود که اطلاعات تنها در یک‌جا ذخیره نشوند بلکه هم زمان بر روی قسمت دیگری نیز ذخیره می‌گردند. این قابلیت سبب می‌شود که ریدز در برابر آسیب دیدگی هارد‌ها مقاوم شده و در صورت آسیب دیدن تعدادی از هاردها (این تعداد بسته به نوع ریدز و تعداد هاردهای آن) اطلاعات از بین نرفته و قابل استفاده هستند.

سیستم ریدز نسبت به هاردهای معمولی هزینه‌ی اولیه بیشتری دارد اما این هزینه در برابر هزینه‌ای که در صورت آسیب دیدن هارد بابت بازیابی اطلاعات باید پرداخت شود بسیار کم است.

NX part: k2-rack-studio2

یک ریدز برزگ مخصوص سرورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی

پرسش و پاسخ

چنانچه پیرامون این درس پرسشی دارید، از بخش زیر برای ما ارسال کنید:

نام شما:*

ایمیل شما:*

تعداد بازدید:1,347
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*

RSS