Print Friendly
معاونت آموزش سفیرفیلم برگزار می کند:

برگزاری کلاسهای آموزشی سفیرفیلم در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار

معاونت آموزش سفیرفیلم در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار کلاس های آموزشی فیلمسازی برگزار می کند.

به گزارش سفیرفیلم، معاونت آموزش این مرکز که در سالهای گذشته سابقه برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاهها، مدارس و نمایشگاه های مختلف را داشته است، امسال با برگزاری پنج کلاس در کارگاههای آموزشی عمار شرکت خواهد کرد.

در ادامه توضیحات و زمان برگزاری این کلاسها که از ۱۱ تا ۱۵ دی ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در سالن ۳ سینما فلسطین برگزار می شوند، آورده شده است:

فیلمنامه نویسی خلاق- ۱۱ دی

مدرس: سیدمجتبی شریعتی

این کارگاه به تکنیکهای خلاقیت در داستان گویی و فیلمنامه نویسی اختصاص دارد. در این برنامه آموزشی، بیش از ۳۰ تکنیک فیلمنامه نویسی خلاق تدریس می شود. کسانی که در این کلاس شرکت کنند می توانند با تسلط به روش خوشه بندی سوژه ها، با خلاقیت بیشتری از دل موضوعات، ایده های نو را احصا کرده و فیلمنامه های خود را به نگارش در بیاورند.

این کارگاه حاصل پژوهش سید محتبی شریعتی است و برای نخستین بار در جشنواره عمار بخشی از این پژوهش ارائه خواهد شد. شریعتی، دانشجوی کارگردانی دانشگاه صداوسیماست و پیش از این سابقه تدریس و تولید فیلم داشته است.

فن مصاحبه- ۱۲ دی

مدرسین: سیدمهدی کرباسی و رضا صادقی

در این کارگاه به صورت کاملا عملی، در سه مرحله ی پیش، حین و پس از مصاحبه، ویژگیهای مصاحبه شونده، شرایط دوربین، صندلی، محیط، نور و صدا در مرحله تصویربرداری، و ظرافتهای پس از مصاحبه آموزش داده خواهد شد. گفتنی است تمامی مراحل فوق با تجهیزات نور و تصویر و به صورت عملی آموزش داده می شوند.

مدرسین این کلاس سیدمهدی کرباسی و رضا صادقی هستند. صادقی پیش از این با مستند کدام انحراف برگزیده جشنواره مقاومت شده بود. کرباسی نیز با مستندهای فاکتور صوری و کلاه انگلیسی در پنجمین جشنواره عمار شرکت کرده است.

 Poster(1)

مراحل نگارش فیلمنامه مستند- ۱۳ دی

مدرس: محمدصادق باطنی

در این کارگاه پس از بررسی تفاوتهای فیلم داستانی و مستند، مراحل هشت گانه نگارش فیلمنامه مستند معرفی خواهند شد. در پایان این کارگاه بایست این نکات و اصطلاحات را آموخته باشید: هفت ویژگی یک ایده مناسب برای ساخت فیلم، ایده مکتوب، خلاصه سکانس، فهرست نماها و برخی دیگر از اصطلاحات نگارش فیلمنامه و ویژگی های هر یک از آنها.

این پژوهش پیش از این در دانشگاهها، مدارس و شهرستانهای مختلفی ارائه شده است و بخشی از آن در این کارگاه ارائه خواهد شد. محمدصادق باطنی مدرس این کارگاه در جایگاه معاونت آموزش سفیرفیلم فعالیت داشته و پیش از به خاطر کارگردانی و نویسندگی مستندهای دوپینگی ها و او با ما در جشنواره عمار برگزیده شده و به خاطر تهیه کنندگی مستند جای خالی برگزیده جشنواره عمار شده و امسال در بخش مسابقه فیلمهای مستند جشنواره فجر حضور دارد.

تدوین مقدماتی- ۱۴ دی

مدرس: محسن آقایی

در این کارگاه نکاتی مقدماتی راجع به اصول و اصطلاحات تدوین آموزش داده خواهد شد. اهمیت و تاریخچه ابداع تدوین، تاثیرات تدوین بر فیلم، فضا و زمان در تدوین، خلق زمان سینمایی، خلق جغرافیای سینمایی، انواع نماهای تدوینی، تدوین تداومی و… برخی از اصطلاحاتی هستند که در این کارگاه آموزش داده خواهند شد.

این کارگاه که پژوهش آن به طور کامل در معاونت آموزش سفیر انجام شده و گردآوری و تولید علم صورت گرفته در سفیر است، توسط محسن آقایی برگزار می شود. آقایی دانشجوی کارشناسی ارشد تهیه کنندگی مستند از دانشگاه صداوسیماست و سابقه تدریس در انجمن سینماگران جوان و دانشگاه های مختلف را داشته است.

تصویربرداری مقدماتی- ۱۵ دی

مدرس: علی قاسم زاده

این کارگاه عملی، به ارائه مباحث مقدماتی در شناسایی قاب درست، ترکیب بندی و توضیحاتی عملی راجع به بخش تصورساز دوربین خواهد پرداخت. در صورت شرکت در این کارگاه می توانید با این مباحث مرتبط با تصویربرداری آشنا شوید: قانون یک سوم، نقاط طلایی، هدروم و لیدروم، انواع نما و تاثیراتشان بر مخاطب، انواع اندازه قاب و تاثیراتشان بر مخاطب، تفاوتهای عدسی واید و تله، دیافراگم، حلقه زوم، انواع حرکات دوربین و برخی دیگر از اصطلاحات و عملیاتهای تصویربرداری دیجیتال آشنا خواهید شد.

مدرس این کارگاه که پژوهش یکساله آن در سفیرفیلم انجام شده، علی قاسم زاده است، وی مسئول واحد پژوهش سفیر بوده و کارگاه تصویربرداری را پیش از در دانشگاهها و شهرستانهای مختلف برگزار کرده است.

گفتنی است کارگاههای آموزشی جشنواره عمار از ۱۱ تا ۱۷ دی ماه ۹۳ در دو نوبت صبح (۱۰ تا ۱۲) و ظهر (۱۳ تا ۱۵) در سالن شماره ۳ سینما فلسطین برگزار می شود. برای ثبت نام در این کلاسها بایست به درگاه ثبت نام کارگاه های آموزشی عمار در سایت ammarfilm.ir مراجعه کنید.

تعداد بازدید:543
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*

RSS