Print Friendly
برگزاری پنجمین کارگاه آموزشی سفیر در عمار

کارگاه «تصویربرداری مقدماتی» سفیرفیلم در عمار برگزار شد

کارگاه آموزشی «تصویربرداری مقدماتی» با ارائه علی قاسم زاده دیروز ۱۵ دی ماه در سالن شماره سه سینما فلسطین تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سفیرفیلم، کارگاه آموزشی «تصویربرداری مقدماتی» با ارائه علی قاسم زاده از مرکز سفیرفیلم دیروز ۱۵ دی ماه در سالن شماره سه سینما فلسطین تهران برگزار شد.

علی قاسم زاده در این کارگاه به بیان نکاتی پیرامون مباحث مقدماتی تصویربرداری، مفهوم نما و قوانین مختلف در قاب تصویر پرداخت.

۵۷

قاسم زاده ضمن توضیح انواع نما از نظر اندازه، به تشریح هریک از نماهای باز، میانی و بسته پرداخت و سپس انواع نما از نظر زاویه با افق را توضیح داد. وی زاویه بالای سر، زاویه چشم پرنده، زاویه رو به پایین، نمای هم تراز چشم و زاویه رو به بالا را بعنوان انواع نما از نظر زاویه با افق معرفی کرد و به تشریح هر یک از آنها پرداخت.

در بخش دیگری از این کارگاه به موضوع انواع حرکات دوربین و دنبال کردن سوژه توسط دوربین پرداخته شد. علی قاسم زاده ضمن توضیح حرکت در راستای یک محور و حرکت حول یک محور تلاش کرد تا کارآموزان کارگاه را با انواع حرکات دوربین آشنا کند.

بخش بعدی کارگاه آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم دیجیتال بود. در این بخش نیز مفاهیمی مانند پیکسل، رزولوشن، بیت و بایت (مبانی اولیه دیجیتال) رنگ های اصلی نور (RGB)، سیستم رنگی ۲۴ بیت، عمق رنگ و نکات دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

۳۱۰

در بخش پایانی کارگاه نیز مسائل فنی مربوط به فیلم برداری شامل حساسیت حسگر (ISO)، تعریف شاتر، شاتر الکتریکی و انواع آن، سرعت شاتر، فشرده سازی با دو نوع درون فریم و بین فریم و انواع عدسی مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان برنامه نیز، عموم کارآموزان از محتوای کارگاه رضایت داشتند و محتوای آن را مناسب می دانستند. در همین رابطه یکی از هنرجویان به ما گفت: «بسیار عالی بود، قبلا کلاس های زیادی رفته بودم اما این کارگاه متفاوت بود!»

تعداد بازدید:833
۴ دیدگاه
 1. با سلام … بنده دسترسی به این دوره ها ندارم امکان ارائه فیلم این کلاس ها بصورت خرید یا دانلود هست ؟

 2. پیمان جهانفر

  با سلام و عرض ادب
  ما تو شهرستان زندگی میکنیم و فاقد امکانات آموزش هستیم
  در صورت امکان از فیلم و جزوات این دوره ها با هزینه اش برای ما میفرستین ؟ از کجا بخریم؟

 3. دوستانی که تمایل به یادگیری تصویربرداری با دوربین های SLR از قبیل ۷D و ۵ِِD را دارند
  می توانند از طریق وایبر مشکلات و سوالات خود را مطرح و رفع کنند
  ۰۹۳۶۳۹۲۵۰۰۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*

RSS