Print Friendly

بررسی مستندسازی ایران در نشست های «داکیومنتری به روایت ایرانی»

نخستین مجموعه نشست های تحلیلی تاریخ سینمای مستند ایران به همت معاونت آموزش و پژوهش سفیرفیلم و با همکاری دانشکده سینما-تئاتر و بسیج دانشجویی دانشگاه هنر برگزار می شود.

به گزارش سفیرفیلم، نخستین مجموعه نشست های تحلیلی تاریخ سینمای مستند ایران با عنوان «داکیومنتری به روایت ایرانی» به همت معاونت آموزش و پژوهش سفیرفیلم و با همکاری دانشکده سینما-تئاتر و بسیج دانشجویی دانشگاه هنر برگزار می شود.

مجموعه این نشست های تحلیلی در طول سه روز پیاپی و به صورت متمرکز از تاریخ ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۴ در سالن فارابی دانشگاه هنر برگزار می شود.

به باور بسیاری از فیلمسازان کشورمان، سینمای مستند ایران، در بسیاری از زمینه ها از دیگر قالب های سینمایی پیشروتر بوده و این پیشتازی، ضرورت مطالعه و پژوهش نسبت به سیر تطوّر سینمای مستند ایران، شناخت اقسام منحصر به فردِ روایت در مستندهای ایرانی و بررسی جریان های شکل گرفته در سینمای مستند از نخستین جریانها تا گرایش های نوظهور مستندسازی را ایجاب می کند.

safir

بر اساس این گزارش، مجموعه نشست های «داکیومنتری به روایت ایرانی»، بهانه ای است برای جریان شناسی تحلیلی تاریخ سینمای مستند ایران از ابتدای ورود سینما به ایران تا به امروز. این مهم به یاری اساتید و پیشکسوتان به نامِ سینمای مستند ایران، از جمله آقایان محمد تهامی نژاد، همایون امامی، پیروز کلانتری، حمید دهقان پور، نادر طالب زاده، روبرت صافاریان، شهاب اسفندیاری و مهرداد فراهانی صورت می گیرد.

علاقه مندان برای شرکت در این مجموعه نشست های سه روزه می توانند با مراجعه به سایت Safirfilm.ir به صورت اینترنتی برای حضور در این کارگاه آموزشی ثبت نام نمایند. گفتنی است برای شرکت کنندگان در این برنامه گواهی حضور صادر می شود.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و برنامه روزانه این نشست ها فایل ضمیمه را دانلود و مطالعه کنید. برای شرکت در این نشست ها از طریق آدرس اینترنتی http://safirfilm.ir/documentary-registration اقدام به ثبت نام کنید.

ثبت نام دوره «داکیومنتری به روایت ایرانی»

 

تعداد بازدید:654
۲ دیدگاه
  1. سلام
    خداقوت و ممون بابت این دوره های مفید و نو
    یه سوال داستم در مورد جشنواره عمار . چطور می تونم فایل های صوتی کارگاهای عمار رو دریافت کنم ؟ ثبت نام هم کرده بودم . لطفن راهنمایی کنید
    با سپاس
    یا علی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*

RSS