پس از برگزاری موفقیت آمیز چهار دوره از کلاسهای آموزش تخصصی نقد فیلم که با نتایج مثبتی همراه بود، پنجمین دوره این کلاس‌ها به زودی در بنیاد سینمایی فارابی تشکیل می‌شود.

مدیر مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی ضمن اعلام خبر فوق گفت: در پنجمین دوره از کلاسهای آموزش نقد فیلم مباحثی چون آداب نقدنویسی و شیوه نگارش، آشنایی با تاریخچه نقد، آشنایی با تاریخ سینمای ایران و جهان، جامعه‌شناسی سینما، معنا‌شناسی سینما، اقتباس‌شناسی، نشانه‌شناسی فیلم، شناخت جریان‌ها، آشنایی با سازوکارهای ساختاری اثر سینمایی و آشنایی با فیلمنامه نویسی با رویکرد نقد فیلم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سعید افراسیابی با تاکید بر تخصصی بودن این دوره‌ها و در نظر گرفتن اهداف آموزشی به منظور نقد صحیح آثار سینمایی افزود: در این دوره برای ارائه مباحث از عزیزانی چون منوچهر اکبرلو، رامتین شهبازی، علی علایی، شاهین کربلایی طاهر، نصرت الله تابش، رضا معدنی‌پور و آرش خوشخو بهره خواهیم بود.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان برای شرکت در پنجمین دوره کلاس‌های آموزش نقد فیلم، که در سالن نمایش بنیاد برگزار می‌شود، می‌توانند حداکثر تا تاریخ 20 اردیبهشت ماه سال جاری به مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی واقع در خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، شماره 59 مراجعه و یا با شماره تلفن 66727855 تماس حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم