درباره ما

مرکز مستند سفیر، از سال ۱۳۸۹ به همت جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، راه اندازی شد. این مرکز با تعریف پروژه های تولیدی در قالب فیلم مستند، کار خود را آغاز کرد که با گذشت چند سال از فعالیت آن و با پیشرفت های سازمانی صورت گرفته در حوزه آموزش، تولید، توزیع و بازاریابی، نمایش های عمومی و شبکه سازی، زمینه توسعه آن به «موسسه سفیرفیلم» با قالبهای تصویری متنوع تر ایجاد شد.

سفیرفیلم یک موسسه خصوصی غیرانتفاعی است که بخش عمده ای از هزینه های خود را از طریق فروش محصولات، اکران های عمومی، واگذاری حق پخش تلویزیونی و … تامین می نماید.

بر کسی پوشیده نیست که امروزه زبان تصویر، تاثیرگذاری بیشتری نسبت به مقاله، متن، سخنرانی و … دارد. تا آنجا که آیت‌الله جوادی آملی می‌فرمایند اگر قرار بود پیغمبری در این عصر مبعوث شود با دوربین مبعوث می‌شد. در این راستا، مرکز مستند سفیرفیلم به دنبال تبدیل گفتمان‌ها و موضوعات مهم انقلاب اسلامی به زبان تصویر و هنر و رساندن موثر آن به مخاطب است و طی سال های فعالیت خود، بیش از ۳۰ مستند بلند و نیمه بلند، بیش از ۱۵۰ اثر کوتاه صوتی و تصویری تولید و منتشر کرده است.
یکی از ارزش‌های کلیدی در سفیرفیلم، توجه به تربیت نیروی انسانی است و معتقدیم تولید محصولات تصویری تراز انقلاب اسلامی بدون شکل‌دهی جریان انسانی در این حوزه ممکن نیست یا موقتی خواهد بود. ترکیب جوان فعالین این مجموعه با میانگین سنی ۲۰ و چند سال شاهدی بر این مدعاست.
سفیرفیلم به دنبال دیده شدن آثار تولیدی و رساندن پیام به مخاطب است. تلاش کرده‌ایم صرفا تولیدکننده اثر نباشیم، بلکه پیام‌ خود را به مخاطب انتقال دهیم. بنابراین در انتشار پیام از همه ابزارهای ممکن استفاده کرده‌ایم: اکران دانشگاهی، اکران نخبگانی، ارسال برای نخبگان و مخاطبان خاص، فروش فیزیکی، فروش لینک دانلود، پخش از صدا و سیما، برگزاری همایش و …
سفیر در عین حال که به استقلال هنرمند و جوشش ذوق و قریحه‌ هنری معتقد است، سعی کرده‌ با شکل‌دهی نظام منسجم محتوایی به موضوعات با اولویت بپردازد و از تولید آثار پراکنده اجتناب کند.  همچنین تاکنون به
سبد متنوعی از موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در قالب‌های متنوع (نظیر مستند بلند، مستند کوتاه، مقاله تصویری، موشن گرافیک، نماهنگ و …) پرداخته‌ شده‌ است.