به گزارش سفیرفیلم، پس از سخنان اخیر دکتر حسن روحانی در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران مبنی بر ممنوعیت انتقاد بی شناسنامه، شناسنامه آثار سفیرفیلم به منظور معرفی سابقه فرهنگی- رسانه ای این موسسه در تولید آثار متنوع در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به مرور منتشر می شود.

شناسنامه سفیرفیلم- مستند نبرد خاموشPoster-web-126x176

این مستند در اواخر دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد سال ۹۲ به کارگردانی مصطفی رضوانی در مدت 75 دقیقه و در نقد سیستم اقتصادی کشور و تأثیر تحریم ها بر آن در موسسه سفیرفیلم تولید شد.

مستند «نبرد خاموش» روایت فردی است که در سال ۹۱ به دلیل کسری بودجه ناشی از تحریم خرید نفت ایران و گرانی کاغذ از کار بیکار، و ماهنامه‌ای که در آن فعالیت می‌کرده تعطیل شده است.

داستان این فیلم درباره تحریم و تبعات بسته‌شدن درهای واردات بر اقتصاد ایران، می باشد. مسائلی مثل افزایش قیمت ارز و کمبود نقدینگی که باعث جهش ناگهانی قیمت کالاها حتی در مورد کالاهای تولیدی در داخل کشور شده است. این مستند به حوزه‌های متعددی که تحریم در آنها اثرات مشخص و ملموسی بر زندگی مردم عادی داشته، سرک می‌کشد. از جمله این حوزه‌ها، صنعت خودرو و دارو است.

کارگردان با گریز به سابقه‌ تحریم بر کشور در سال‌های گذشته، بیان می‌دارد یک نوع نگاه مثبت به تحریم نیز امکانپذیر است که آزاد‌شدن ظرفیت‌ها برای استقلال و خودکفایی را در بردارد. «نبرد خاموش» بازتابی است متفاوت از مشکلات اقتصادی ایران چه در حوزه تحریم‌های اقتصادی و چه در زمینه کوتاهی‌ها و همکاری‌ها …

اخبار، مصاحبه ها و مقالات پیرامون مستند را می توانید از اینجا بخوانید. همچنین برای خرید این مستند به فروشگاه سفیرفیلم مراجعه کنید.

تیزر مستند در ادامه آمده است:

[fvplayer src=’http://safirfilm.ir/wp-content/safirclip/nabard-tizer.mp4′ splash=’http://safirfilm.ir/wp-content/uploads/2013/08/Nabard-Khamoosh.jpg’]