این دوره آموزشی برای دانشجویان و طلاب و سایر علاقه‌مندان حوزه علوم‌ انسانی و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سال تحصیلی 94-93 برگزار می‌شود.

«عهد» دوره‌ای است برای طرح پرسش از بنیادهای تاریخی و معرفتیِ تفکر و اندیشه امروز. این دوره تلاشی است در حاشیه حوزه و دانشگاه برای جدی گرفتن پرسش از وضع تاریخی ما؛ تا یادآور این وظیفه خطیر برای حوزه و دانشگاه باشد. پیگیری این مسأله مستلزم پرسش از بنیادهای تاریخی و معرفتی علوم انسانی و بازاندیشی در آن‌هاست. از سوی دیگر التفات به معاصر و مواریث فکری تاریخ اسلام و ایران لازمه این مسیر است و بی‌توجه به آن‌ها، همه راه‌ها بی‌راهه است.

دوره آموزشی «عهد» در قالب چهار ترم  و در روزهای پنجشنبه هر هفته برگزار خواهد شد. دانش‌پژوهان هر هفته  علاوه بر شرکت در کلاس‌ها، بسته‌های مطالعاتی مرتبط را دریافت خواهند کرد و هم‌چنین در جلسات مباحثه گروهی به همراه یک استاد راهنما شرکت خواهند کرد و به بحث و گفتگو پیرامون منابع مطالعاتی و مباحث مشخص‌شده می‌پردازند.

13930826000636_PhotoL

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، می‌توانند تا دهم آذر‌ماه به «پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه آموزشی عهد» به نشانی ahdac.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس