Print Friendly

سبک زندگی | آداب مسواک زدن

در ادامۀ انتشار مجموعه پوسترهای سبک زندگی برگرفته از کتاب با ارزش مفاتیح الحیات اثر آیت‌الله جوادی آملی، پوستر جدید با موضوع «مسواک زدن» منتشر شد.

رسول خدا (صلّی اللّه علیه و آله) هر شب سه مرتبه مسواک می زد؛ پیش از خواب، هنگام برخاستن برای مناجات شب، پیش از رفتن برای نماز صبح.

مفاتیح الحیات، ص ۱۲۴

picture دریافت پوستر [حجم فایل: ۹۳۰ کیلوبایت]

Toothbrush Low

مجموعه پوسترهای سبک زندگی را از اینجا ببینید.

حق چاپ و نشر این آثار برای «سفیرفیلم» محفوظ است. هرگونه استفاده تجاری از این آثار بایستی با هماهنگی این موسسه انجام پذیرد.

تعداد بازدید:3,769
۵ دیدگاه
 1. محمدباقر حسینی

  سلام
  مسواک پیامبر (ص) این گونه نبوده است و از چوب درخت خاصی بوده که مضرات خمیر دندان های امروزی را ندارد

  • درست می فرمایید. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با گیاه و چوب خاصی مسواک می کردند. ما یا می توانیم آن گیاه را تهیه کنیم که در عطاری ها وجود دارد و یا اگر تعداد مسواک کردن هایمان بالاست مثلا همانطور که برای هر نماز مستحب است، نیازی نیست هر بار از خمیردندان استفاده کنیم و همین که مسواک را بدون خمیردندان به دندان بکشیم و جرم دندان را برطرف کنیم برای احترام نماز یا عبادتی که داریم خوب است و می توانیم در شبانه روز یک یا دو مرتبه از خمیردندان استفاده کنیم.

 2. ممنون از احادیث کاربردی و جالتون ولی یکم در انتخاب عکسها بیشتر دقت بفرمایید!!آخه وره پیامبر که مسواک آنچنانی نبوده!!مگر اینکه بخواهیید معاصر سازی کنید که بهتره سلیقه بیشتری به خرج بدید هرچند به نظر من سبک سنتی کار کنید اثر بهتر و ماندپارتری خواهد داشت
  یاعلی

 3. یاران ثقلین

  سلام ممنون از زحمتی که کشیدید.
  اما می دونید اگه کسی با این مسواک و خمیر دندان حاوی فلوراید روزی سه یا به نقلی پنج بار مسواک بزنه دیگه هیچی از دندوناش باقی نمی مونه و فقط جیب دکتر های دندانپزشک رو پر می کنه؟
  لطفا اگه از سبک زندگیه اسلامی می خواید مطلب درست کنید ابتدا به کارشناسش رجوع کنید تا خدای نکرده مطلبی رو که از اسلام نیست رو به عنوان اسلامی به مردم القا نکنید.
  در ضمن یه نقد هم وارده :
  این موضوعات و تصاویری که آوردید خیلی کلیه و جای دقت بیشتر و ریز شدن در موضوع هم هست.
  بازم ممنون.

 4. یاران ثقلین

  راستی راجع به اینکه گفته بودید آیا می شه گیاهی رو که حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) با اون مسواک می زدن رو پیدا کرد، باید بگم بله می شه .
  این چوب مسواک از یه درخته به اسم درخت اراک که اسم یکی از شهرای عربستانه و این گیاه به این اسم مشهوره، اگه کسی از خویشانتون مکه رفتن می تونن براتو سوغات بیارن.
  اما توی عطاری ها معمولا پیدا می شه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*