به گزارش «سفیر فیلم»؛ آیین رونمایی از مستند « آقای نخست وزیر» جدید ترین مستند بلند موسسه سفیر فیلم، روز سه شنبه ۲۶ مرداد ماه در تالار سوره حوزه هنری از ساعت ۱۷ – ۲۰ برگزار می­شود. این مستند که به کارگردانی محمد رضا امامقلی و با حمایت سازمان هنری رسانه ای اوج تهیه و  تولید شده است، روایتی است متفاوت از ۲۸ ماه نخست وزیری دکتر محمد مصدق از زبان شاهدان عینی آن دوران و اعضای جبهه ملی، نهضت آزادی و فدائیان اسلام. مستند « آقای نخست وزیر» تلاش کرده است با رعایت انصاف تصویری شفاف از وقایع آن برهه از تاریخ ایران را ارائه دهد.

در عین حال که در مقیاس تاریخ ایران فاصله چندانی با آن سال ها نداریم اما همواره روایت های ضد و نقیض و متخاصمی از جریان های مختلف در خصوص وقایع آن سال ها شنیده می­شود که درک صحیح از واقعیت را برای مخاطب جویای حقیقت دشوار می­کند. با توجه به تمام این شرایط تیم پژوهش و تولید مستند « آقای نخست وزیر» تصمیم گرفتند با نگاهی مستقل در قالب تصویری به بازنمایی بخشی از تاریخ ایران بپردازند که برای  امروز ما نیز بسیار حائز اهمیت است. یکی از ویژگی­های این مستند که آن را نسبت به کارهای مشابه متمایز می­کند فیلم­های آرشیوی از آن دوران است که برای اولین بار پخش می­شوند و گفتگوی مستقیم با اعضای جبهه ملی و نهضت آزادی که همواره از طرفداران دکتر محمد مصدق به شمار می­آیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این مستند می­توانید به سایت مستند آقای نخست وزیر مراجعه کنید و به آخرین اخبار، تصاویر و ویدئوهای مرتبط با این مستند و اطلاعات تولیدکنندگان و مصاحبه شوندگان دسترسی پیدا کنید.