Print Friendly

دو مستند در خانه هنرمندان روی پرده می‌رود

دو فیلم مستند «به دیوار نگاه کن» به کارگردانی علی زادمهر و تهیه کنندگی مرکز گسترش و «پشت نویسی» ساخته امیر فرض الهی روز سه شنبه ۵ آذر ماه جاری ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

دو فیلم مستند «به دیوار نگاه کن» و «پشت نویسی» بعد از نمایش سه شنبه ۵ آذر در خانه هنرمندان با حضور عوامل اصلی میزبان جلسه نقد و بررسی با کارشناسی طهماسب صلح جو رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران خواهند بود.

بنابر این گزارش فیلم «به دیوار نگاه کن» نگاهی به نقاشی‌های دیواری شهر و تاثیر آن بر جامعه دارد. تصویر برداری این فیلم در مناطق مختلف شهر تهران همچون ارتفاعات کوهسار، کن، مرتضی گرد و اکباتان انجام شده است در این فیلم اشکان اشکانی به عنوان تصویر بردار، اسد آتش بیگی به عنوان صدابردار، میثم اسلامی به عنوان عکاس، فرهاد نوبخت به عنوان مدیر تولید، محسن خان جهانی به عنوان تدوین و مشاور کار گردان در ساخت این فیلم همکاری داشته اند.

«پشت نویسی» نیز نخستین مستندی است که به موضوع پشت نویسی بر ماشین‌های ایرانی می‌پردازد و از زوایای مختلف سعی داشته است کاوش شناسی مفیدی از این پدیده منحصر به فرد اجتماعی در ایران انجام دهد. این کارگردان تلاش کرده در ۳۰ دقیقه موجز و تاثیر گزار این موضوع پیچیده اجتماعی را به رشته تصویر در آورد و در این مسیر از کمک بزرگانی همچون سید محمد بهشتی بهره برده است.

منبع: خبرگزاری فارس

تعداد بازدید:348
بدون دیدگاه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

*