به گزارش خبرنگار سفیرفیلم، این موسسه بعد از ظهر چهارشنبه ۶ آذرماه ساعت ۱۴ اولین گردهمایی باشگاه مخاطبان خود را برگزار کرده است.

در این مراسم که در سالن فجر فرهنگسرای انقلاب و در حضور مخاطبان فعال این موسسه برگزار گردید٬ بریده‌هایی از مستندهای در حال ساخت سفیر همچون «فاکتور صوری» به نمایش درآمد.

مصطفی رضوانی معاون عرضه و تعاملات سفیرفیلم در ادامه با بیان رویکرد جدید سفیر در راستای تعامل بیشتر و گسترده‌تر با مخاطبان٬ مشورت را برای پیشرفت امری اجتناب‌ناپذیر خواند و گفت: «سفیر در راستای ارج نهادن به مخاطبان، استفاده از نظرات و راهکارهای ایشان و نیز ارائه برخی خدمات به مخاطبان فعال خود، اقدام به تاسیس باشگاه همراهان و مخاطبان سفیرفیلم کرده است.»

او زمینه‌های فعالیت این باشگاه را همکاری اعضا در تولیدات جاری٬ همکاری در فروش محصولات٬ ارائه تخفیف‌های ویژه برای خرید محصولات٬ برگزاری اکران خصوصی جدیدترین آثار٬ ارسال منظم آثار به اعضای فعال٬ برگزاری دوره‌های آموزشی حقیقی و مجازی٬ برگزاری دوره‌های حلقه نقد فیلم ویژه اعضای فعال، ارائه نظرات و پیشنهادات برای بهبود تولیدات و استفاده از هم‌افزایی نظرات اعضای باشگاه در طراحی موضوعی یا هنری تولیدات آینده سفیر عنوان کرد.

رضوانی همچنین از رونمایی نسخه جدید سایت سفیرفیلم خبر داد. طراحی جدید این سایت که در آن قابلیت‌های متنوع و پاسخگویی به نیازهای روز مخاطبان مورد توجه قرار گرفته است٬ تلاشی برای آغاز ارتباط گسترده‌تر این مجموعه با مخاطبان فعال خود است.

5

مستندسازی حمایتی

معاون عرضه و تعاملات سفیرفیلم خبر خوش دوم خود را نیز در جمع مخاطبان فعال این موسسه بیان داشت. او از طرحی با عنوان «مستندسازی حمایتی» خبر داد و گفت: «سفیر بنا دارد با حمایت خود از مستندسازان جوان، تجهیزات مورد نیاز را برای مدتی مشخص و بصورت رایگان در اختیار آنها قرار دهد و نهایتاً اثر تولیدی آنها را در صورت دارابودن کیفیت مطلوب خریداری نماید.»

در انتها نسخه اولیه مستند «جای خالی» آخرین ساخته سفیرفیلم در جمع خصوصی اعضای فعال باشگاه به اکران درآمد و با حضور «الیاس قنبری» پژوهشگر مستند، نقد و بررسی شد.

«جای خالی» مستندی با موضوع فرهنگ عمومی است که «کمیل سوهانی» آن را کارگردانی کرده است.

13

گزارش تصویری این دیدار را از اینجا ببینید.